REKLAMA
Konkurs na kulturę, sport i rocznicę
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Organizacje pozarządowe mają okazję zdobyć pieniądze na realizację swoich pomysłów w 2018 roku. Chełmski samorząd ogłosił właśnie konkurs ofert na dofinansowanie różnych zadań publicznych. Do podziału jest prawie milion złotych.

W ramach konkursu, na dofinansowanie mogą liczyć organizacje pozarządowe, które realizują różne zadania publiczne w zakresie: wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa, a także kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, podtrzymywania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości, rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. Na szczególne potraktowanie będą mogły liczyć projekty upamiętniające przypadającą w tym roku 100. rocznicę odzyskania niepodległości.


REKLAMA

Na wspieranie realizacji tych zadań w 2018 roku samorząd przeznaczył następujące środki finansowe:

 • 814.800 zł – na zadania z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej,
 • 14.550 zł – na zadania z zakresu turystyki i krajoznawstwa,
 • 128.000 zł – na zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. W ramach tego konkursu preferowane będą zadania upamiętniające 100-lecie Niepodległości Polski.
 • 20.000 zł – na zadanie z zakresu podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturalnej. W ramach tego konkursu preferowane będą zadania upamiętniające 100-lecie Niepodległości Polski.

Termin składania ofert upływa 1 lutego br.

Organizacje zainteresowane udziałem w konkursie winny sporządzić oferty i złożyć je w zamkniętych kopertach w Urzędzie Miasta Chełm.

– Warto zapoznać się ze szczegółowymi warunkami składania ofert, bo – jak mówią urzędnicy – wiele cennych pomysłów jest odrzucanych już na etapie oceny formalnej czyli np. z powody braku pieczątki czy podpisu.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej UM. Kto woli kontakt z „żywym” człowiekiem, może się udać (lub zadzwonić) do Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki UM, ul. Lubelska 63, pok. 17A, tel. 82 565 01 58.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej S
  o 17:16

  Mam 3 pomysły,ale nie mogę,ze względu na chorobę w rodzinie zakładać organizacji.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Ferie. Nie siedź w domu
  227
  Biuro pomoże zdobyć fundusze na termomodernizację
  477
  Wiosną ruszy budowa galerii
  1 452
  Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
  4 070
  Plac wypięknieje
  1 338
  REKLAMA