REKLAMA
Konsultacje, konsultacje…
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jutro prezydent Chełma będzie rozmawiał z mieszkańcami o płatnych parkingach. W piątek o miejskiej komunikacji autobusowej. Macie okazję podzielić się swoimi opiniami w tych ważnych sprawach.

REKLAMA
Koniec tygodnia upłynie w chełmskim ratuszu pod znakiem konsultacji społecznych. Prezydent Jakub Banaszek zaprasza do wspólnej dyskusji nad ważnymi sprawami dla miasta i jego mieszkańców.

Już jutro (czwartek, 31 stycznia),  o godz. 17, odbędzie się spotkanie w sprawie stref płatnego parkowania. Podczas konsultacji prezydent proponuje omówienie następujących kwestii: jak mogłaby wyglądać strefa płatnego parkowania, wybór operatora oraz inne pytania i wątpliwości związane z inicjatywą. Przypomnijmy, że na stronie miasta mieszkańcy mieli okazję wziąć udział w ankiecie dotyczącej płatnych parkingów; większość opowiedziała się przeciwko.
Gorąca dyskusja (nie tylko w tej kwestii) rozgorzała także na naszym portalu. Zobaczcie tutaj.


REKLAMA

Z kolei w piątek, 1 lutego, o godz. 17, odbędą się konsultacje w sprawie nowej siatki połączeń Chełmskich Linii Autobusowych.

Będą jeszcze – choć dopiero w przyszłym tygodniu – w środę, 6 lutego, godz. 17, konsultacje społeczne dotyczące strategii rowerowej w mieście. Pierwszy Zastępca Prezydenta, Artur Juszczak zaprasza wszystkich entuzjastów rowerów oraz turystyki rowerowej do wspólnego opracowania „Strategii Realizacji Systemu Dróg Rowerowych na terenie Miasta Chełm”. Wspólnie wypracowane rozwiązania mogą w sposób znaczący zwiększyć rolę komunikacji rowerowej na terenie miasta. Propozycje udogodnień i rozwiązań ciągle można przesyłać w wiadomości prywatnej na fanpage Miasta Chełm.

Wszystkie spotkania odbywać się będą w sali nr 1 chełmskiego Urzędu Miasta, ul. Lubelska 65.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Bronisław
  o 21:21

  Niedawno zmieniłem miejsce zamieszkania ze Szczecina na Chełm. Oprócz stref płatnego parkowania w centrum ustanowiono płatne parkingi przy dyskontach(gdzie zawsze nie było miejsc do parkowania),ale w parkometrze pobiera się bezpłatny bilet (45 min.) na załatwienie zakupów w sklepie.Rozwiązało to całkowicie problem parkowania. Taką metodę można zastosować przy urzędach.
  Z uszanowaniem
  Boruczkowski

  + 22
  - 22
 • ament
  o 16:35

  a co z komunikacja miejska ? podobno miała byc bezpłatna ?

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Dreszera i Ceramiczna do remontu
  725
  Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
  1 378
  Spółki miejskie. Czas działań
  1 528
  Personalne roszady w miejskich spółkach
  3 794
  Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
  1 251
  REKLAMA