REKLAMA
Konsultacje, konsultacje…
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jutro prezydent Chełma będzie rozmawiał z mieszkańcami o płatnych parkingach. W piątek o miejskiej komunikacji autobusowej. Macie okazję podzielić się swoimi opiniami w tych ważnych sprawach.

Reklama
Koniec tygodnia upłynie w chełmskim ratuszu pod znakiem konsultacji społecznych. Prezydent Jakub Banaszek zaprasza do wspólnej dyskusji nad ważnymi sprawami dla miasta i jego mieszkańców.

Już jutro (czwartek, 31 stycznia),  o godz. 17, odbędzie się spotkanie w sprawie stref płatnego parkowania. Podczas konsultacji prezydent proponuje omówienie następujących kwestii: jak mogłaby wyglądać strefa płatnego parkowania, wybór operatora oraz inne pytania i wątpliwości związane z inicjatywą. Przypomnijmy, że na stronie miasta mieszkańcy mieli okazję wziąć udział w ankiecie dotyczącej płatnych parkingów; większość opowiedziała się przeciwko.
Gorąca dyskusja (nie tylko w tej kwestii) rozgorzała także na naszym portalu. Zobaczcie tutaj.

Z kolei w piątek, 1 lutego, o godz. 17, odbędą się konsultacje w sprawie nowej siatki połączeń Chełmskich Linii Autobusowych.

Będą jeszcze – choć dopiero w przyszłym tygodniu – w środę, 6 lutego, godz. 17, konsultacje społeczne dotyczące strategii rowerowej w mieście. Pierwszy Zastępca Prezydenta, Artur Juszczak zaprasza wszystkich entuzjastów rowerów oraz turystyki rowerowej do wspólnego opracowania „Strategii Realizacji Systemu Dróg Rowerowych na terenie Miasta Chełm”. Wspólnie wypracowane rozwiązania mogą w sposób znaczący zwiększyć rolę komunikacji rowerowej na terenie miasta. Propozycje udogodnień i rozwiązań ciągle można przesyłać w wiadomości prywatnej na fanpage Miasta Chełm.

Wszystkie spotkania odbywać się będą w sali nr 1 chełmskiego Urzędu Miasta, ul. Lubelska 65.

Napisz komentarz
 • Niedawno zmieniłem miejsce zamieszkania ze Szczecina na Chełm. Oprócz stref płatnego parkowania w centrum ustanowiono płatne parkingi przy dyskontach(gdzie zawsze nie było miejsc do parkowania),ale w parkometrze pobiera się bezpłatny bilet (45 min.) na załatwienie zakupów w sklepie.Rozwiązało to całkowicie problem parkowania. Taką metodę można zastosować przy urzędach.
  Z uszanowaniem
  Boruczkowski

 • a co z komunikacja miejska ? podobno miała byc bezpłatna ?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Będzie ciasno na Rejowieckiej
  327
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  255
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  412
  W poniedziałek idziemy do fryzjera
  286
  Miasto zakłada łąki
  342
  REKLAMA