REKLAMA
Konsultacje strategiczne
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od 2 do 13 grudnia chełmski samorząd czeka na opinie i uwagi mieszkańców do projektów  „Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Chełm na lata 2017-2023” oraz „Strategiczne Inwestycje Terytorialne Miasta Chełm – dokument operacyjny. Strategiczny Plan Terytorialny”.

Reklama

Będzie to ostatni etap opracowania aktualizacji strategicznych dokumentów Chełma.

Wszyscy zainteresowani mogą wziąć aktywny udział w spotkaniach otwartych, które odbędą się w sali konferencyjnej (sala nr 1 na parterze) Urzędu Miasta Chełm przy ulicy Lubelskiej 65.

10 grudnia 2019 r. (wtorek):
– godzina 16:00 – konsultacje społeczne projektu zaktualizowanego dokumentu pn. „Strategiczne Inwestycje Terytorialne Miasta Chełm – dokument operacyjny. Strategiczny Plan Terytorialny”,
– godzina 17:00 – konsultacje społeczne projektu zaktualizowanego „Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Chełm na lata 2017-2023”;

– 11 grudnia 2019 r. (środa):
– godzina 16:00 – konsultacje społeczne projektu zaktualizowanego dokumentu pn. „Strategiczne Inwestycje Terytorialne Miasta Chełm – dokument operacyjny. Strategiczny Plan Terytorialny”,
– godzina 17:00 – konsultacje społeczne projektu zaktualizowanego „Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Chełm na lata 2017-2023”.

Chełmianie mogą zgłaszać swoje uwagi także w formie pisemnej w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Chełm przy ul. Lubelskiej 65, w godzinach pracy urzędu lub przesyłając je na adres: info@umchelm.pl, podając w temacie wiadomości adnotację „Aktualizacja dokumentów strategicznych Miasta Chełm”.

Z projektami dokumentów można się zapoznać wchodząc na stronę www.chelm.pl

***

Do udziału w konsultacjach zaprasza – poprzez media społecznościowe – prezydent Jakub Banaszek. Pisze:

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku czeka nas rewitalizacja placu Łuczkowskiego. Obecnie jesteśmy na etapie konsultacji i dyskusji nt. ostatecznego kształtu ewentualnego projektu. Projekt musimy złożyć w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Rewitalizacja jest konieczna z uwagi na stan techniczny podłoża, o czym wielokrotnie informowaliśmy. Biorąc pod uwagę konieczność przygotowania projektu, chcemy kompleksowo zmienić tą część miasta. Na wstępie zaznaczam, że zdjęcie przedstawiające Ratusz [poniżej – red.] jest zwróceniem uwagi i zachęceniem do dyskusji, uczestniczenia w spotkaniach. Niestety na ostatnim było tylko kilka osób. Dlatego proszę, aby włączyć się w dyskusje i uczestniczyć w konsultacjach – razem możemy przygotować dobry, odpowiadający na potrzeby mieszkańców projekt.

Napisz komentarz
 • Prokurator Robert Scurvy

  Den lata doswiadczen…. niestety, hehe

 • Kasandra czy Pytia? hhehehhe
  Ten tekst jest piekny! Lubie takie teksty! Piekny , jasny, prosty.
  „…………zmiana polega na zmianie a nie na zamianie”!
  Istota rzeczY.
  Pozdr. OLO

 • PRS – Ty to jesteś Kasandra albo Pytja?!

 • Mówił dziad do obrazu A obraz swoje.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Gienek, Via Appia Antica miala glownie znaczenie militarne sluzyla do szybkiego przerzucania legionow do portu w Brindisi na poludnie Wloch. Funkcja handlowa byla dopiero wtórna a fiskalna była calkiem bez znaczenia bo stoly celne ustawiano na wszystkich rogatkach miast. Jezeli widzisz analogię do trasy prezydenckiej Warszawa Chelm to robisz sobie jakies jaja z histori albo to nowa specjalna pisowska wersja histori Rzymu dla ciemnego ludu znudzonego TVPIS, hehe
  Naprawde niewielu prezydentow miast mieszka w Warszawie a jeszcze mniej przesiaduje tam na okrągło, hehe
  Skonczyly sie juz interesy polityczne Banaszka i nic tam wiecej juz nie wysiedzi wiec smialo moze przenisc sie do Chelma. Zreszta Pis i tak powoli traci wladze a z kasa juz jest krucho a bedzie jeszcze gorzej. Moze wtedy Banaszek powoli zintegruje sie z tym miastem i zacznie czuc o co tu chodzi, hehe.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Gienek, kandydowanie na prezydenta to nie byl eksperyment przynajmniej dla Banaszka. Zdawal sobie sprawe ze jezeli w swojej partii chce zyskac pozycje to musi wrocic na zeslanie do Chelma bo nie wypadalo odmowic szefom skoro wczesniej zgłaszał taka gotowosc, hehe
  Nikt tu nie twierdzi ze Fiszowa byla doskonala ale zmiana polega na zmianie a nie na zamianie Fisz na Banaszka, hehe.
  Fajnie by bylo gdybys zrozumial ze nie tyle chodzi o zmiane osoby co zmiane stylu rzadzenia. Zgodnie z oczekiwaniami mialo byc co innego. Na przyklad w przypadku Pazdior byloby jak bylo gdybys ktos nie udostepnil dokumentow za ktore kiedys wywalila ludzi z roboty. Gdyby mialo byc jak bylo to po co zmieniac przy okazji łamiąc chlopakowi dobrze zapowiadajaca sie kariere w ministerstwie. Kandydatem zostalby jak planowano Szwed i tak by nie wygral wyborow i byloby jak bylo.

  • PRS. zgadzam sie z Toba jednakze , styl rzadzenie wypracowuje sie i to sa tez procesy wew. i zew. piszac o „eksperymecie ” swiadomie uzylem takiego zwrotu tez w kotekscie Twojej odpowiedzi – bo wiadomo lawa krotka chetnyhc tez nie zawielu a do tego tzreba miec jeszcze jakis pomysl i jak widac zaciecie do kursowania na trasie Chelm-W-wa – bynajmniej nie chce tu wybielac osoby Prezydenta ale unaocznic ze to co mozhna w Chelmie zrobic tomw Chemie to co wymaga obecnosci w Warszawie to stara sie zrobic, moze nie ma super spektaluranych efektow jak by co niektorzy chcieli widziec- sa jednak inne i jak je postawisz jedno kolo drugiego to mimowszystko zeczynaja sie w powoli ukladac w pewna calosc-oczywiscie sam nie jest w stanie wszystkiego ale jak mawiali starozytni Rzymianie budujacy Via Appia by moc pobierac myto – a tym samym widzac na horyzoncie Callisie z pokladami „jantaru” – „festina lente” a ze pora pozna to i ja takoz sobie utne „festina lente” i maly specarek pozdrawiajc do pozniejszej pory 🙂

 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Sawa innych konkretow poza rzeczywistoscia nie bedzie. Jezeli dotychczas przez rok czasu nie poznales Banaszka to i nie poznasz przez nastepne 4.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Jeszcze mniej autobusów CLA
  508
  Zmarł ksiądz zarażony koronawirusem
  271
  AKTUALIZACJA. Kolejne osoby zarażone
  3 171
  AKTUALIZACJA. Jak załatwić sprawę w urzędzie?
  421
  AKTUALIZACJA. Ciaśniej na Rejowieckiej
  669
  REKLAMA