REKLAMA
Koziołek Matołek na finał
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

 Pełna przygód podróż Koziołka Matołka to ostatni tego lata spektakl dla dzieci. 19 sierpnia br. (sobota) kończą się VII Chełmskie Wakacje Teatralne MDK. Warszawski Teatr TAK na finał pokaże sztukę „Koziołek Matołek wyrusza w świat”.

Autorski scenariusz napisany został wierszem na podstawie lektury Kornela Makuszyńskiego. W spektaklu występuje czterech aktorów, którzy wcielają się łącznie w 14 postaci. Aktorom towarzyszą na scenie komentujące wydarzenia  sroki pacynki – Hela, Fela i Balbina. W bajce są elementy języka angielskiego, np. kolory, cyferki, podstawowe zwroty grzecznościowe, których Koziołek Matołek uczy się wraz z innymi bohaterami i małymi widzami.Koziołek Matołek, za sprawą zaklęcia, trafia do Nowego Yorku. Stąd podróżuje samolotem do  Afryki. Dzięki Papudze dociera na szczyt tęczy, a następnie do Chin. Wreszcie za sprawą magicznej herbatki przenosi się z powrotem do Polski. Tu, po walce ze Smokiem, zasiada na tronie w księstwie Koziegłowie i wyznaje (po angielsku) miłość ślicznej księżniczce Zofii.

W bajce pojawiają się również elementy edukacyjne: nauka prawidłowego zachowania na przejściu dla pieszych, wyjaśnienie pojęcia kradzieży jako przestępstwa, za popełnienie którego czeka kara.

Sobotni spektakl rozpocznie się o  godz. 17, na pl. Łuczkowskiego. W razie niepogody – w Sali gimnastycznej IV LO przy ul. Św. Mikołaja. Wstęp wolny.

 

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Hejtują, obrażają i sieją dezinformację. Armia trolli przejmuje Facebook’a w Chełmie.
4 239
Te wybory mogą przynieść zmiany w Chełmie. Zaskakujące sondaże.
6 012
Konferencja i nowa atrakcja turystyczna
4 498
Poznaj kandydatów do Rady Miasta Chełm
2 990
Premiera filmu o Dyrekcji
1 127
REKLAMA