REKLAMA
Koziołek Matołek na finał
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

 Pełna przygód podróż Koziołka Matołka to ostatni tego lata spektakl dla dzieci. 19 sierpnia br. (sobota) kończą się VII Chełmskie Wakacje Teatralne MDK. Warszawski Teatr TAK na finał pokaże sztukę „Koziołek Matołek wyrusza w świat”.

REKLAMA

Autorski scenariusz napisany został wierszem na podstawie lektury Kornela Makuszyńskiego. W spektaklu występuje czterech aktorów, którzy wcielają się łącznie w 14 postaci. Aktorom towarzyszą na scenie komentujące wydarzenia  sroki pacynki – Hela, Fela i Balbina. W bajce są elementy języka angielskiego, np. kolory, cyferki, podstawowe zwroty grzecznościowe, których Koziołek Matołek uczy się wraz z innymi bohaterami i małymi widzami.


REKLAMA

Koziołek Matołek, za sprawą zaklęcia, trafia do Nowego Yorku. Stąd podróżuje samolotem do  Afryki. Dzięki Papudze dociera na szczyt tęczy, a następnie do Chin. Wreszcie za sprawą magicznej herbatki przenosi się z powrotem do Polski. Tu, po walce ze Smokiem, zasiada na tronie w księstwie Koziegłowie i wyznaje (po angielsku) miłość ślicznej księżniczce Zofii.

W bajce pojawiają się również elementy edukacyjne: nauka prawidłowego zachowania na przejściu dla pieszych, wyjaśnienie pojęcia kradzieży jako przestępstwa, za popełnienie którego czeka kara.

Sobotni spektakl rozpocznie się o  godz. 17, na pl. Łuczkowskiego. W razie niepogody – w Sali gimnastycznej IV LO przy ul. Św. Mikołaja. Wstęp wolny.

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
581
Hala produkcyjna już gotowa
661
Stawiamy na naukę
429
Będzie nowa spółka kolejowa
957
Komu mandat do PE? Zobacz listy
982
REKLAMA