REKLAMA
Krasnystaw dla Niepodległej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na cykl wydarzeń „Krasnystaw dla Niepodległej”. Złożą się na niego: koncerty, warsztaty i książka.

REKLAMA

Poprzez realizację cyklu organizatorzy chcą wzbudzić zainteresowanie mieszkańców historią, a w szczególności wydarzeniami prowadzącymi do odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadania realizuje Krasnostawski Dom Kultury przy współpracy z lokalnymi partnerami: Miasto Krasnystaw, Stowarzyszenie Pod Napięciem, parafia św. Franciszka w Krasnymstawie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie. Program został dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.


REKLAMA

We wrześniu w ramach „Krasnystaw dla Niepodległej” przygotowano dla nas:

– 15 września, godz. 19:00 koncert – Tadek Firma

Podczas koncertu publiczność usłyszy utwory dotyczące m.in. Kresów Wschodnich, Powstania Styczniowego, Armii Krajowej czy zbrodni stalinowskich. Występ, który odbędzie się w sali widowiskowej KDK zakończy spotkanie z artystą na temat wydarzeń związanych z niepodległością Polski, o których rapuje na swoich płytach. Tadek wystąpi z towarzyszeniem kilkunastoosobowego zespołu.

– 17-28 września, godz. 17:00 warsztaty „Prasa podziemna podczas II wojny światowej”

Celem warsztatów jest przybliżenie młodzieży szkół średnich faktu historycznego, jakim było drukowanie i kolportaż wydawnictw konspiracyjnych Polskiego Państwa Podziemnego podczas II wojny światowej. Instruktorzy skupią się na periodykach, ulotkach, plakatach, znakach i symbolach graficznych publikowanych i kolportowanych w okresie okupacji na terenie powiatu krasnostawskiego. Warsztaty odbędą się w Krasnostawskim Domu Kultury pod okiem instruktorów KDK oraz członków Stowarzyszenia Pod Napięciem. Zastosowane zostaną różne techniki drukarskie i poligraficzne. Gotowe „gazetki” i wzorowane na konspiracyjnej prasie „druki ulotne” udostępnione zostaną wszystkim chętnym odwiedzającym Krasnostawski Dom Kultury, Muzeum Regionalne w Krasnymstawie i szkoły, z których rekrutowani będą uczestnicy warsztatów. Warsztatom towarzyszyć będzie prelekcja dotycząca prasy podziemnej, którą wygłosi pracownik muzeum.
Zapisy pod nr tel. : 82 576 22 18, 665 437 017 lub osobiście w sekretariacie KDK.

W następnych miesiącach, w ramach projektu odbędą się:
– 28 października – Spotkania Chóralne „Pro Patria”, podczas których wystąpią Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej i Chór Krasnostawskiego Domu Kultury
– 10 listopada – promocja publikacji historycznej „Dzieje Krasnostawskie”
– 11 listopada – Koncert Anny Brody „Poemat dla Niepodległej”

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Dreszera i Ceramiczna do remontu
786
Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
1 446
Spółki miejskie. Czas działań
1 561
Personalne roszady w miejskich spółkach
3 817
Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
1 256
REKLAMA