REKLAMA
Krasnystaw: Odpowiedzą za włamania
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

O tymczasowe aresztowanie dwóch włamywaczy wnioskowali wczoraj krasnostawscy policjanci. Mundurowi udowodnili im dokonanie czterech włamań na terenie gmin Gorzków i Kraśniczyn. 28-latek z Krasnegostawu przestępstw tych dokonał w warunkach recydywy. Z kolei jego starszy o rok kolega do przestępczego procederu wrócił dwa dni po opuszczeniu policyjnego aresztu.

Reklama

Do policyjnego areszty trafili dwaj mężczyźni, po tym jak w ich pojeździe mundurowi zabezpieczyli kradzione przedmioty. Łącznie funkcjonariusze udowodnili 28-letniemu mieszkańcowi Krasnegostawu dokonanie czterech włamań do obiektów gospodarczych na terenie gminy Gorzków i Kraśniczyn. Mężczyzna przestępstw tych dokonał w warunkach recydywy. Za podobne przestępstwa odbywał już karę pozbawienia wolności. W tym przestępczym procederze pomagał mu 29-letni mieszkaniec gminy Siennica Różana. Z kolei ten mężczyzna kilka dni wcześniej był zatrzymany przez krasnostawskich kryminalnych w związku z dokonaniem włamania do obiektu w Tuligłowach i uprawę konopi. Kolejnych włamań na terenie gminy Gorzków dokonał z młodszym kolegą dwa dni po opuszczeniu Policyjnej Izby Zatrzymań.

kw

Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie trzech włamań do zabudowań gospodarczych na terenie gminy Gorzków. Skradli stamtąd elektronarzędzia, sprzęt wędkarski, olej napędowy łącznej wartości 3500 złotych. –  Dodatkowo 28-latkowi zarzucono kradzież z włamaniem do domku letniskowego na terenie gminy Kraśniczyn Tam mężczyzna również skradł m.in. elektronarzędzia, buty sportowe, antenę wartości 500 złotych – informuje st. asp. Marzena Skiba, rzecznik krasnostawskiej policji.

Stróże prawa odzyskali już większość skradzionego mienia. Część z nich ukryta była w jednej z miejscowości w gminie Łopiennik Górny. Sprawę kryminalni przekazali prokuratorowi celem wystąpienia z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie wobec obu mężczyzn.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Na kogo głosowali chełmianie
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
REKLAMA