REKLAMA
Kula i Toperz wracają
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Chodź na słówko” to propozycja Teatru Ziemi Chełmskiej dla najmłodszych. Lubiane przedstawienie wraca w październiku na scenę.

Reklama

Spektakl „Chodź na słówko” powstał według scenariusza Maliny Przyślugi, jednej z najbardziej utytułowanych polskich współczesnych dramatopisarek tworzących dla najmłodszych. Bohaterowie przedstawienia, Kula i Toperz czyli dwa słowa niepoprawnie wypowiedziane przez dziecko, za wszelką cenę starają się zostać tym, kim naprawdę są czyli Kurą i Nietoperzem.
Czy Język Polski pomoże im w przestawieniu niesfornych liter? Czy Logopeda zdoła poprawić błąd? A może Brzydkie Słowo skusi bohaterów i w krytycznym momencie zostanie przez nich użyte?

Pomimo bajkowo-komediowej formuły spektakl porusza bardzo ważne w dzisiejszym świecie kwestie akceptacji, tożsamości, indywidualności i przyjaźni. Atutami sztuki są także barwne stroje, niesamowita scenografia oraz piosenki grane i śpiewane „na żywo”.

Premiera „Chodź na słówko” miała miejsce 16 marca tego roku. Widzowie docenili m.in. to, że w sposób lekki i przyjemny poruszone są w nim ważne i trudne tematy. Widowisko adresowane jest dla dzieci od 5 roku życia.

Zapraszamy na spektakle do Chełmskiego Domu Kultury: 27 października, godz. 15.00; 28 i 29 października, godz. 9.00 i 10.30. Bilety po 20 zł, dla grup zorganizowanych po 18 zł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
USC i magistrat do remontu
340
Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
2 589
DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
1 174
Miasto kupiło młyn
1 128
Spółki miejskie. Jedne odrabiają, inne mnożą straty
1 887
REKLAMA