REKLAMA
L-4. Będą szkolenia dla asystentów medycznych
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Lekarze będą mogli skorzystać z pomocy asystenta medycznego przy wystawianiu elektronicznych zwolnień lekarskich. Przepisy, które to umożliwią, wchodzą w życie 23 października. Już teraz zainteresowani mogą zgłaszać się na szkolenia z obsługi e-zwolnień.

Szkolenia dla asystentów odbędą się w siedzibie ZUS w Chełmie, przy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 8. Uczestnicy dowiedzą się, jak wystawiać elektroniczne zwolnienia w imieniu lekarza i jak uzyskać bezpłatny certyfikat ZUS, który służy do podpisywania takich zaświadczeń. Podczas szkolenia będzie można zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS (która służy m.in. do wystawiania e-zwolnień). Szkolenia w chełmskim inspektoracie ZUS odbędą się: 30 października o godz. 12.00, 8 listopada o godz. 11.00, 22 listopada o godz. 12.00 i 12 grudnia o godz. 12.00.


REKLAMA

Dla tych, którym nie pasują terminy grupowych szkoleń, odbędą się indywidualne konsultacje. Można je zaplanować w dogodnym dla siebie terminie w ZUS albo w placówce medycznej.

Organizatorzy przyjmują zapisy na szkolenia i konsultacje pod numerem telefonu 82 565 34 55 (wew. 100) lub e-mailem: [email protected].

Asystent medyczny

Lekarz będzie mógł upoważnić inną osobę do wystawiania elektronicznych zwolnień w swoim imieniu. Takie upoważnienie zostanie zapisane w ministerialnym Rejestrze Asystentów Medycznych i stąd trafi do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do wystawiania e-zwolnień asystent będzie też potrzebował swojego profilu w Platformie Usług Elektronicznych ZUS i podpisu elektronicznego.

Lekarz będzie zawsze decydował o zwolnieniu lekarskim i jego szczegółach. Natomiast asystent może odciążyć go w czynnościach technicznych, czyli wprowadzaniu danych e-zwolnienia do systemu.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Przybywa mieszkań
237
Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
1 033
Nowe samoloty przekazane studentom
176
Będą stypendia dla najzdolniejszych
657
Wybierz Społecznika Roku
348
REKLAMA