REKLAMA
Łatają dziury
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na chełmskich ulicach pojawiły się ekipy remontowe. Chciałoby się powiedzieć – nareszcie! Przestrzegamy jednak – nie możecie liczyć na zbyt wiele.

Reklama

Na ulicy Jagiellońskiej robotników drogowych mieszkańcy zauważyli 1 lipca. Wraz z rozpoczęciem drugiego półrocza rozpoczęło się usuwanie szkód jakie w nawierzchniach chełmskich ulic spowodowała zima. Przypominamy – żeby to było możliwe potrzebne były zmiany w budżecie miasta. Przesunięto w nim pieniądze z zimowego utrzymania dróg na remonty. Już 29 maja  ogłoszony został przetarg. Wygrało go konsorcjum firm – Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe Włodawa sp. z o.o. ze Strupina Dużego i Przedsiębiorstwo Robót drogowych S.A. z Chełma. Oferta konsorcjum opiewał na kwotę  nieco przekraczającą 256 tys. zł. Ofertę konkurencyjną złożyło oczywiście komunalne MPRD sp. z o.o. Planowane roboty miejska spółka wyceniła jednak na ponad 427 tys. zł i oczywiście przegrała.

Zwycięska firma ruszyła do prac za kwotę niewiele przekraczającą ćwierć miliona złotych. Nie trzeba być inżynierem drogownictwa, by zdać sobie sprawę, że to naprawdę niewielki plasterek na ogromną powierzchnię zrujnowanych ulic Chełma. Ze złudzeń odziera nas już opis przedmiotu zamówienia, które ma zrealizować zwycięskie konsorcjum. Zgodnie z tym dokumentem jest to:

Ręczne wyrównanie ubytków w nawierzchni mieszanką mineralno-bitumiczną z transportem mieszanki z wytwórni do miejsca wbudowania na odległość do 15 km samochodem samowyładowczym.

Na ten cel wykonawca może zużyć 133 tony mieszanki bitumicznej. Eksperci uznają, że przy budowie drogi średnio na 1 m2 jej powierzchni przy grubości 1 cm warstwy tej masy, potrzeba ok. 25 kg mieszanki. jak na chełmskie warunki, to naprawdę cienka warstwa.

Nie znamy ostatecznego kształtu zawartej umowy. Jednak zgodnie ze złożoną ofertą termin jej wykonania określony został w sposób następujący:

od daty zawarcia umowy do dnia 01 lipca 2019 r. lub do przerobu kwoty wynikajacej z ceny oferty najkorzystniejszej.

***

Prosimy o informację o kolejnych remontowanych ulicach.

Napisz komentarz
 • pseudobliźniak,spadaj.

 • P. Andrzej poszedł sobie… ?. Niedaleko ?.
  Jak widać natura nie lubi pustki i mamy „ksero”…
  Co następny, to jeszcze lepszy…

 • AndrzejSawa.vio.2

  Sawa na pewno nie twój! Zabraleś zabwaki to siedz w domu i się nie odzywaj, bo ochciach przynosisz.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  236
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  399
  W poniedziałek idziemy do fryzjera
  278
  Miasto zakłada łąki
  324
  Pracują chełmskie żłobki i przedszkola
  370
  REKLAMA