REKLAMA
Lato w mieście nie musi być nudne
Lato w mieście nie musi być nudne
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

O ciekawe wakacyjne zajęcia dla młodszych chełmian dbają chełmskie instytucje kultury i sportu. W tym roku, ze względu na ograniczenia sanitarne, propozycji jest mniej. Ale są. Zobacz, co masz do wyboru.

Reklama

Najwięcej dzieje się w Młodzieżowym Domu Kultury. Tutaj każdego wakacyjnego dnia można znaleźć coś ciekawego dla siebie. Są warsztaty plastyczne, taneczne, wokalne, fotograficzne. Nie zapomniano o miłośnikach modelarstwa.
Zajęcia odbywają się w pracowniach ośrodka i w plenerze, w dwóch miejscach – przy ul. Pocztowej 41 i w MDK przy Czapli czyli przy ul. Czarnieckiego 8.
O wolnych miejscach na zajęcia można dowiadywać się telefonicznie pod nr 82 565 21 57.

Ponadto MDK organizuje – jak co roku – „Wakacje teatralne” z bezpłatnymi spektaklami dla najmłodszych w lipcu i sierpniu. O szczegółach informujemy na bieżąco.

Program „Artystycznych wakacji z MDK” do pobrania: WAKACJE POSTER_2020 (1)

Filmy, filmy…

Chełmska Biblioteka Publiczna przygotowała na dwa wakacyjne miesiące seanse filmowe dla dzieci i młodzieży. Pokazy filmów odbywają się w sali widowiskowej biblioteki (ul. Partyzantów 40), zawsze o godz. 11.00.
We wtorki zaplanowano projekcje bajek i filmów animowanych dla najmłodszych.
W czwartki są filmy dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wszyscy mogą liczyć na propozycje klasyczne, jak i na produkcje najnowsze.

Historia, sztuka, przyroda…

Muzeum Ziemi Chełmskiej, mimo ograniczeń sanitarnych, nie zapomniało o najmłodszych chełmianach. I wzorem lat ubiegłych zaprasza do siebie na cykl ciekawych spotkań ze sztuką i historią pod hasłem „Wakacje w muzeum”.
Z uwagi na bezpieczeństwo, liczba uczestników muzealnych zajęć została ograniczona do ośmiu osób. Obowiązuje też wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr tel. 82 565 26 93. Wstęp kosztuje 7 zł od osoby, ale niektóre zajęcia są bezpłatne.

Na sportowo

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie stawia na aktywność. I proponuje udział w rozgrywkach piłki nożnej dzieci i młodzieży w ramach Ligi Wakacyjnej z MOSiR-em.
W wakacyjnym programie są też zawody pływackie (na kąpielisku Glinianki), rowerowe, a także turnieje speed-ball. Najbliższy już w piątek, 17 lipca.

Chełmski Park Wodny też nieco zmodyfikował swoją propozycję na lato, nie tylko z myślą o najmłodszych. Ruszyła Wakacyjna Akademia Pływania – ceny karnetów 80 zł (zajęcia raz w tygodniu) lub 160 zł (zajęcia dwa razy w tygodniu).

Nieco starszych w każdy sobotni wieczór aquapark zaprasza na spotkania z muzyką.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
REKLAMA