REKLAMA
Lato z folklorem we Włodawie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

To już 27 edycja! Już 14 lipca. Zapraszamy miłośników światowego folkloru do Włodawy na Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem.

Reklama

W 1991 roku Włodawa dołączyła do grupy miast na świecie, które organizują festiwale folklorystyczne. W czasie trwania imprezy miasto każdego roku przyjmuje około 10 grup folklorystycznych z różnych zakątków świata. Do tej pory Włodawę odwiedziło ponad 200 zespołów folklorystycznych z różnych krajów i ze wszystkich kontynentów.

Tegoroczne XXVII Poleskie Lato z Folklorem potrwa od 14 do 17 lipca. Przez publicznością zaprezentuje się łącznie 12 zespołów, m.in. z Gruzji, Włoch, Bośni i Hercegowiny, Turcji, Rosji, Estonii, Macedonii Północnej, Izraela, Ukrainy i oczywiście z Polski. Organizatorem festiwalu jest Włodawski Dom Kultury.

Wszystkie koncerty odbywać się będą o godz. 17.00, we włodawskim amfiteatrze („Muszla” przy klasztorze o. Paulinów), przy udziale około 2-tysięcznej widowni, którą stanowią mieszkańcy Włodawy, wczasowicze z ośrodków wypoczynkowych nad Jeziorem Białym, goście przyjeżdżający z całej Polski i zza granicy.

Celem festiwalu jest upowszechnianie, udostępnianie i ochrona folkloru poprzez integrujące spotkania zespołów z różnych stron świata. Organizatorzy chcą też promować polski folklor z bogactwem jego kostiumów, muzyki, tańca, pieśni i obrzędu. Przyświeca im hasło „Kultura nie zna granic”, a spotkania z folklorem służą również budowaniu świadomości wspólnego dziedzictwa kulturowego, tworzą okazję do współpracy w dziedzinie kultury.

Wstęp do amfiteatru jest bezpłatny!
Do dyspozycji widzów będą również stoiska gastronomiczne.

Więcej na stronie wydarzenia.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
234
Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
395
W poniedziałek idziemy do fryzjera
272
Miasto zakłada łąki
320
Pracują chełmskie żłobki i przedszkola
368
REKLAMA