REKLAMA
Lato z folklorem we Włodawie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

To już 27 edycja! Już 14 lipca. Zapraszamy miłośników światowego folkloru do Włodawy na Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem.

REKLAMA

W 1991 roku Włodawa dołączyła do grupy miast na świecie, które organizują festiwale folklorystyczne. W czasie trwania imprezy miasto każdego roku przyjmuje około 10 grup folklorystycznych z różnych zakątków świata. Do tej pory Włodawę odwiedziło ponad 200 zespołów folklorystycznych z różnych krajów i ze wszystkich kontynentów.


REKLAMA

Tegoroczne XXVII Poleskie Lato z Folklorem potrwa od 14 do 17 lipca. Przez publicznością zaprezentuje się łącznie 12 zespołów, m.in. z Gruzji, Włoch, Bośni i Hercegowiny, Turcji, Rosji, Estonii, Macedonii Północnej, Izraela, Ukrainy i oczywiście z Polski. Organizatorem festiwalu jest Włodawski Dom Kultury.

Wszystkie koncerty odbywać się będą o godz. 17.00, we włodawskim amfiteatrze („Muszla” przy klasztorze o. Paulinów), przy udziale około 2-tysięcznej widowni, którą stanowią mieszkańcy Włodawy, wczasowicze z ośrodków wypoczynkowych nad Jeziorem Białym, goście przyjeżdżający z całej Polski i zza granicy.

Celem festiwalu jest upowszechnianie, udostępnianie i ochrona folkloru poprzez integrujące spotkania zespołów z różnych stron świata. Organizatorzy chcą też promować polski folklor z bogactwem jego kostiumów, muzyki, tańca, pieśni i obrzędu. Przyświeca im hasło „Kultura nie zna granic”, a spotkania z folklorem służą również budowaniu świadomości wspólnego dziedzictwa kulturowego, tworzą okazję do współpracy w dziedzinie kultury.

Wstęp do amfiteatru jest bezpłatny!
Do dyspozycji widzów będą również stoiska gastronomiczne.

Więcej na stronie wydarzenia.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Zacznijmy myśleć o miejskiej zieleni
683
Chełm Drop Festiwal Hip-hop – Dzień 1
19 920
Miasto wydało oświadczenie ws. DK12
5 717
Z ostatniej chwili! Budimex rezygnuje z przebudowy DK12
6 552
Prokuratura zajmie się miejskimi spółkami
2 585
REKLAMA