REKLAMA
LEMUR zadba o rekreację
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W Chełmie powstaje nowa organizacja, która zatroszczy się o nasze zdrowie i kondycję. To Stowarzyszenie Sportowo Rekreacyjne LEMUR.

Reklama

Z inicjatywy pracowników Chełmskiego Parku Wodnego powstaje nowe Stowarzyszenie Sportowo Rekreacyjne LEMUR. Założyciele wyszli z założenia, że chełmski aquapark jest obiektem z ogromnym potencjałem, który należy wykorzystać.

– W dzisiejszych czasach, bardzo ważne jest szerzenie kultury fizycznej już od najmłodszych lat życia. Jesteśmy przekonani, że nasze Stowarzyszenie, oferując szeroką ofertę zajęć, w przyjaznej atmosferze, w nowoczesnym miejscu, cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci, młodzieży jak i osób starszych. Podstawową działalnością Stowarzyszenia będzie promocja sportu oraz zdrowia – piszą założyciele.

Stowarzyszenie wyznaczyło sobie cele, m.in.:
– Promocja aktywności fizycznej oraz zdrowia,
– Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu,
– Budowanie świadomości obywatelskiej, promowanie Miasta Chełm, Powiatu Chełmskiego i jego mieszkańców,
– Wspieranie rozwoju kulturalnego i oświatowego,
– Inicjowanie i wspieranie działań na rzecz profilaktyki i rozwiązywania problemów społecznych,
– Podejmowanie działań służących rozwojowi przedsiębiorczości,
– Działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

W ramach Stowarzyszenia planowane jest utworzenie chełmskiej sekcji pływackiej, organizacja zajęć squasha oraz zajęć fitness (m.in. joga, tabata, trening obwodowy i funkcjonalny, zumba, zajęcia przeznaczone dla mam z dziećmi), a to wszystko pod okiem wykwalifikowanej kadry. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w budynku Chełmskiego Parku Wodnego. Ponadto planowane jest prowadzenie koloni oraz półkolonii dla dzieci. Rekrutacja dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych ruszyć ma już na przełomie stycznia i lutego.

Stowarzyszenie Sportowo Rekreacyjne LEMUR funkcjonować będzie na zasadzie non profit. W celu prowadzenia działalności statutowej będzie ubiegać się o finansowe wsparcie podmiotów gospodarczych. Obecnie trwają formalności związane z rejestracją organizacji.

Napisz komentarz
 • myślę ze Pan Artur dobrze by się sprawdził jako prezes kąpieliska Glinianki. póki nie ma sezonu.

 • Jak już ktoś to napisał niżej. Pan Artur nie powinien mnożyć Fundacji tylko zająć się tym do czego się zobowiązał.
  W czym ma pomóc nowa Fundacja działająca na terenie Aquaparku? Jeżeli ta Fundacja miałaby przynieść jakieś korzyści (majątkowe) Aquaparkowi, choćby 1000 zł, to tylko przyklasnąć i … powołać takich Fundacji ze trzy tysiące. Czysty zysk. Jeżeli jednak ta Fundacja nie wypracuje żadnego zysku dla Aquaparku to… w jakim celu ma być powołana? Nie chcę niczego sugerować. Po prostu pytam. Bez jadu i złośliwości.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Lemury to znane nocne skoczki ale czy to w ogóle potrafi plywac? Zobaczymy, hehe

 • Adaś to proste. Stowarzyszenie bedzie działało na terenie akwaparku non profit, ale prezes akwaparku bedąc prezestem stowarzyszenia juz nie. Lub w inny sposób sobie dorobi lub jego zona z tego stowarzyszenia bo chyba pensja z akwa… za cienka. Ot i caly pomysł… aktywizacji rozwoju itp itd. Do tego jakiś projekt unijny
  i „z górki na pazurki’.

 • Pomysłodawca nie są pracownicy tylko prezes, on lubi stowarzyszenia. Ktoś wie dlaczego?

 • Będzie działało non profit na terenie spółki, ciekawe ile będzie płaciło za korzystanie z basenu, kortu czy kręgielni ?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Zmiany w kursowaniu autobusów miejskich
  1 030
  Po co miastu obwodnica południowa?
  2 819
  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
  269
  USC i magistrat do remontu
  503
  Dreszera zamknięta
  614
  REKLAMA