REKLAMA
Lewandowski na podium
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Każdy może mieć swojego Lewandowskiego – mówią w klubie Cement Gryf Chełm i chwalą się Piotrem Lewandowskim. Zapaśnik rozpoczął tegoroczny sezon od medalu w Pucharze Polski Kadetów.

Piotr Lewandowski, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie, jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w zapasach. Tegoroczny sezon rozpoczął od zdobycia brązowego medalu w Pucharze Polski Kadetów (15-17 lat).
Rozgrywany w Warszawie I  Puchar Polski zgromadził 211 najlepszych zawodników z terenu całego kraju, którzy reprezentowali 49 klubów. Podopieczny trenerów Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba swoją drogę do medalu rozpoczął od zwycięstwa nad klubowym kolegą Michałem Dąbrowskim. W kolejnych walkach pokonał Adama Świrdzewskiego z Gdańska i Krzysztofa Szukałę z Poznania. Awansując do strefy medalowej  w pojedynku o wejście do ścisłego finału uległ pochodzącemu z Czeczenii Arslanbekowi Salimanovi, który od kilku lat reprezentuje Białystok.
W  decydującej walce o brąz reprezentant Chełma, przez położenie na łopatki, pokonał  Mateusza Kaczora z Wałbrzycha.


REKLAMA

Po zawodach trener kadry narodowej powołał Piotra na coroczny Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy, który już w najbliższy weekend odbędzie się w Czechach. Gratulujemy!

W pierwszej dziesiątce najlepszych młodych zapaśników na matach stolicy na siódmym miejscu znalazł się  Bartosz Kamiński (Zespół Szkolno-Przedszlony nr 3 w Chełmie ), a na dziewiątym Szymon Truszkowski (IV LO w Chełmie).
Warszawski turniej był pierwszą eliminacją do najważniejszego startu dla młodych zapaśników tj .Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanej w ramach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Ta coroczna prestiżowa impreza w olimpijskich dyscyplinach objęta jest systemem sportu młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystki. Gospodarzem tegorocznych zmagań przyszłych olimpijczyków jest województwo świętokrzyskie. Kolejną i ostatnią szansą zakwalifikowania się do OOM będzie rozgrywany pod koniec marca w Kostrzynie nad Odrą II  Puchar Polski Kadetów.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
1 023
Nowe samoloty przekazane studentom
174
Będą stypendia dla najzdolniejszych
653
Wybierz Społecznika Roku
346
Szkoły szykują się do strajku
415
REKLAMA