REKLAMA
Lewandowski na podium
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Każdy może mieć swojego Lewandowskiego – mówią w klubie Cement Gryf Chełm i chwalą się Piotrem Lewandowskim. Zapaśnik rozpoczął tegoroczny sezon od medalu w Pucharze Polski Kadetów.

REKLAMA

Piotr Lewandowski, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie, jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w zapasach. Tegoroczny sezon rozpoczął od zdobycia brązowego medalu w Pucharze Polski Kadetów (15-17 lat).
Rozgrywany w Warszawie I  Puchar Polski zgromadził 211 najlepszych zawodników z terenu całego kraju, którzy reprezentowali 49 klubów. Podopieczny trenerów Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba swoją drogę do medalu rozpoczął od zwycięstwa nad klubowym kolegą Michałem Dąbrowskim. W kolejnych walkach pokonał Adama Świrdzewskiego z Gdańska i Krzysztofa Szukałę z Poznania. Awansując do strefy medalowej  w pojedynku o wejście do ścisłego finału uległ pochodzącemu z Czeczenii Arslanbekowi Salimanovi, który od kilku lat reprezentuje Białystok.
W  decydującej walce o brąz reprezentant Chełma, przez położenie na łopatki, pokonał  Mateusza Kaczora z Wałbrzycha.


REKLAMA

Po zawodach trener kadry narodowej powołał Piotra na coroczny Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy, który już w najbliższy weekend odbędzie się w Czechach. Gratulujemy!

W pierwszej dziesiątce najlepszych młodych zapaśników na matach stolicy na siódmym miejscu znalazł się  Bartosz Kamiński (Zespół Szkolno-Przedszlony nr 3 w Chełmie ), a na dziewiątym Szymon Truszkowski (IV LO w Chełmie).
Warszawski turniej był pierwszą eliminacją do najważniejszego startu dla młodych zapaśników tj .Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanej w ramach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Ta coroczna prestiżowa impreza w olimpijskich dyscyplinach objęta jest systemem sportu młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystki. Gospodarzem tegorocznych zmagań przyszłych olimpijczyków jest województwo świętokrzyskie. Kolejną i ostatnią szansą zakwalifikowania się do OOM będzie rozgrywany pod koniec marca w Kostrzynie nad Odrą II  Puchar Polski Kadetów.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
581
Hala produkcyjna już gotowa
661
Stawiamy na naukę
429
Będzie nowa spółka kolejowa
957
Komu mandat do PE? Zobacz listy
982
REKLAMA