REKLAMA
Linia nocna w Chełmie!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wiele wskazuje na to, że już niedługo chełmianie będą mogli poruszać się miejską komunikacją także w nocy. Prezydent Agata Fisz zapowiedziała, że CLA są w trakcie przygotowywania trasy dla jednej, pilotażowej linii nocnej. 

Reklama

Linia 51, bo taki prawdopodobnie będzie miała numer,  miałaby kursować od 23 do 4 nad ranem. –Od wielu osób słyszałam sugestie, iż może warto przetestować na ile sprawdzi się nocna linia i jak duże będzie na nią zapotrzebowanie.mówi Agata Fisz.Dlatego Chełmskie Linie Autobusowe wprowadzą pilotażowy kilkumiesięczny okres kursowania nocnej linii. Autobusy zaczną jeździć nocami prawdopodobnie od czerwca – dodaje Prezydent.

Władze miasta zaznaczają również, że uruchomienie nocnej linii związane jest ze zmienioną formułą Dni Chełma. W tym roku, inaczej niż w poprzednich latach, nie będzie jednego dużego koncertu w centrum miasta. W zamian chełmianie przez trzy miesiące będą mieli możliwość uczestniczenia w mniejszych, choć licznych wydarzeniach. Planowane przedsięwzięcia mają odbywać się w różnych częściach miasta, dlatego niezbędna wydaje się tu nocna komunikacja, która pozwoli mieszkańcom wrócić do domów.

Przebieg trasy nie jest jeszcze znany. Trwają prace nad tą kwestią. –Obecnie trwa opracowywanie dokładnego przebiegu linii w obrębie najbardziej uczęszczanych tras i osiedli mieszkaniowych, godzin przyjazdów i odjazdów – tłumaczy Zbigniew Grzesiak, prezes CLA. – Dokładny projekt powinien być znany w najbliższych dniach – dodaje.

Warto zaznaczyć, że Chełm będzie drugim miastem w województwie lubelskim, posiadającym nocne linie autobusowe. Takie dotychczas posiadał jedynie Lublin. Prezydent miasta podkreśla także, że przyszłość linii nocnych w Chełmie zależy wyłącznie od mieszkańców. –Od zainteresowania linią ze strony pasażerów będzie zależała jej przyszłość – zaznacza Agata Fisz.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Na kogo głosowali chełmianie
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
REKLAMA