REKLAMA
List otwarty do kandydatów na Prezydenta Miasta Chełm
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wspólnie z redakcją Grupy Express Chełmski wyszliśmy z inicjatywą, jakoby debata prezydencka pomiędzy Panem Posłem Grzegorzem Raniewiczem a Prezydent Agatą Fisz, powinna odbyć się na neutralnym gruncie i aby do głosu mogli dojść wszyscy mieszkańcy. To w szczególności ważne dla chełmskich wyborców, bo to właśnie Państwo dokonają ważnej decyzji na kolejne cztery lata. W dzisiejszym dyskursie politycznym nie może być miejsca na brak otwartości i dialogu ze wszystkimi. Liczymy na Państwa wsparcie! Liczymy na Państwa głos w tej sprawie. Poniżej przedstawiamy treść listu, pod którym podpisali się także przedstawiciele innych mediów.

REKLAMA

19 listopada 2014 r.


REKLAMA

List otwarty w sprawie organizacji debaty prezydenckiej

w związku z wyborami samorządowymi w Chełmie

List Otwarty

Do Prezydenta Miasta Chełm – Pani Agaty Fisz

Do Kandydata Platformy Obywatelskiej – Pana Posła Grzegorza Raniewicza

Szanowna Pani Prezydent,

Szanowny Panie Pośle,

Niedawno podzielili Państwo publicznie opinię, jakoby w demokratycznym państwie prawa, wyborcy – Chełmianie, mieli prawo poznać szczegółowe propozycje kandydatów, którzy dostali się do II tury wyborów samorządowych. Zgodnie ze swym przeznaczeniem, debata ma się przyczyniać do zwiększenia wiedzy mieszkańców miasta na temat programów politycznych i dawać szansę wyborcom do porównania różnych wizji rozwoju Chełma. Według Pana Posła miałaby się ona odbyć w redakcji Radia Bon Ton lub Nowego Tygodnia, co siłą rzeczy ogranicza zarówno siłę przekazu, jak i prawo do dostępu do informacji, które gwarantuje pozostałym mediom Prawo Prasowe.

Niżej podpisani przedstawiciele lokalnych mediów zwracają się zatem z apelem o organizację debaty prezydenckiej na naprawdę neutralnym terenie i przy udziale wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta oraz funkcjonujących na jego terenie mediów. Chcielibyśmy aby każdy wyborca oraz przedstawiciele redakcji, mogli otwarcie zweryfikować Państwa obietnice i deklaracje.

Każdy kandydat na prezydenta Chełma musi stawić czoło trudnym pytaniom stawianym nie przez określoną grupę, ale przez ogół elektoratu. Istotnym jest aby stworzyć jak najbardziej odpowiednie warunki do przeprowadzenia debaty, a miejsc lepszych niż tylko jedna redakcja, które wskazuje i wybiera Pan Poseł jest w Chełmie naprawdę sporo (np. aule wyższych uczelni). Prosimy zatem o możliwość nakreślenia formy przeprowadzenia debaty, podanie do wiadomości publicznej informacji na temat jej miejsca, i ewentualnych moderatorów. Prosimy także o zagospodarowanie czasu na pytania wyborców i mediów.

Z uszanowaniem

Niżej podpisani

Mateusz Grzeszczuk

Redaktor Naczelny portalu chełmski.eu

Tomasz Moskal

Redaktor Naczelny Grupy Express Chełmski

Kamil Malczewski

Redaktor Naczelny Wschodnia.tv

Jacek Barczyński

Dziennik Wschodni

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Mateusz Grzeszczuk
  o 17:39

  Czekamy na oficjalne ustosunkowanie się kandydatów do listu.

  + 22
  - 22
 • janusz
  o 17:25

  Przepraszam, czy ta debata w Radiu Bon Ton czy Nowym Tygodniu jest ostateczna? Zorganizujcie Panowie kolejną myśle ze Kandydaci rownież wezmą udział !

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Nowy rozkład jazdy CLA
  324
  Będzie więcej połączeń kolejowych
  646
  Dreszera i Ceramiczna do remontu
  824
  Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
  1 474
  Spółki miejskie. Czas działań
  1 574
  REKLAMA