REKLAMA
Literacki talent doceniony
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mateusz Grzesiuk ma na swoim koncie pierwszy znaczący sukces literacki! Jego opowiadanie „Usterka” zdobyło pierwsza nagrodę w województwie.

REKLAMA

Co stanie się jeśli połączymy świadomość człowieka z maszyną? Czy to eksperyment ze świata science fiction, czy też nasza całkiem bliska przyszłość? Odpowiedzi na te pytania możemy poszukać w opowiadaniu Mateusza Grzesiuka pt. „Usterka”. Tym opowiadaniem Mateusz wywalczył pierwszą nagrodę w XV Wojewódzkim Konkursie Literackim organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.


REKLAMA

Mateusz Grzesiuk jest uczestnikiem zajęć teatralnych Studia Teatru Wyobraźni MDK oraz uczniem I LO w Chełmie. To urodzony humanista, który lubi też… przedmioty ścisłe.
Pierwsze próby pisarskie rozpoczął w gimnazjum. Tworzył scenariusze teatralne i historie postaci do gier komputerowych. Zachęcony przez nauczyciela MDK, Mirosława Majewskiego, postanowił spróbować swoich sił w wojewódzkim konkursie literackim.

Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania z dowolną interpretacją tematu konkursu, który brzmiał: „ Pytania o drogę poznania” – mówi laureat. – Pierwszy pomysł na tę pracę przyszedł mi do głowy bardzo szybko, ale ostatecznie zdecydowałem się na inne rozwiązanie. I tak powstała „Usterka”.

Mateusz Grzesiuk w swoim opowiadaniu zderzył obraz maszyny i człowieka, a połączenie to doprowadził do dość przygnębiającego finału, w którym nie ma wygranych. Pomysł i narracja bardzo się jurorom spodobały. Dość powiedzieć, że komisja konkursowa przyznawała po kilka drugich i trzecich miejsc, zaś pierwsza nagroda w kategorii gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej była tylko jedna!

Opowiadanie będzie można przeczytać w przygotowywanym wydawnictwie pokonkursowym. A już teraz doczekało się formy radiowej zrealizowanej w Studiu Teatru Wyobraźni chełmskiego MDK. W słuchowisku pod tym samym tytułem tekst czyta sam autor.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Dreszera i Ceramiczna do remontu
725
Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
1 382
Spółki miejskie. Czas działań
1 529
Personalne roszady w miejskich spółkach
3 797
Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
1 251
REKLAMA