REKLAMA
Literacki talent doceniony
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mateusz Grzesiuk ma na swoim koncie pierwszy znaczący sukces literacki! Jego opowiadanie „Usterka” zdobyło pierwsza nagrodę w województwie.

REKLAMA

Co stanie się jeśli połączymy świadomość człowieka z maszyną? Czy to eksperyment ze świata science fiction, czy też nasza całkiem bliska przyszłość? Odpowiedzi na te pytania możemy poszukać w opowiadaniu Mateusza Grzesiuka pt. „Usterka”. Tym opowiadaniem Mateusz wywalczył pierwszą nagrodę w XV Wojewódzkim Konkursie Literackim organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.


REKLAMA

Mateusz Grzesiuk jest uczestnikiem zajęć teatralnych Studia Teatru Wyobraźni MDK oraz uczniem I LO w Chełmie. To urodzony humanista, który lubi też… przedmioty ścisłe.
Pierwsze próby pisarskie rozpoczął w gimnazjum. Tworzył scenariusze teatralne i historie postaci do gier komputerowych. Zachęcony przez nauczyciela MDK, Mirosława Majewskiego, postanowił spróbować swoich sił w wojewódzkim konkursie literackim.

Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania z dowolną interpretacją tematu konkursu, który brzmiał: „ Pytania o drogę poznania” – mówi laureat. – Pierwszy pomysł na tę pracę przyszedł mi do głowy bardzo szybko, ale ostatecznie zdecydowałem się na inne rozwiązanie. I tak powstała „Usterka”.

Mateusz Grzesiuk w swoim opowiadaniu zderzył obraz maszyny i człowieka, a połączenie to doprowadził do dość przygnębiającego finału, w którym nie ma wygranych. Pomysł i narracja bardzo się jurorom spodobały. Dość powiedzieć, że komisja konkursowa przyznawała po kilka drugich i trzecich miejsc, zaś pierwsza nagroda w kategorii gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej była tylko jedna!

Opowiadanie będzie można przeczytać w przygotowywanym wydawnictwie pokonkursowym. A już teraz doczekało się formy radiowej zrealizowanej w Studiu Teatru Wyobraźni chełmskiego MDK. W słuchowisku pod tym samym tytułem tekst czyta sam autor.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
547
Hala produkcyjna już gotowa
616
Stawiamy na naukę
410
Będzie nowa spółka kolejowa
932
Komu mandat do PE? Zobacz listy
948
REKLAMA