REKLAMA
LOT partnerem chełmskiej uczelni
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie podpisała porozumienie o współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Teraz studenci z Chełma będą mogli zdobywać doświadczenie i pracować w narodowej linii lotniczej.

Umowa otwiera nowe możliwości przed studentami chełmskiej uczelni. Dzięki niej studenci specjalności „pilotaż”, będą mogli odbywać praktyki zawodowe w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Młodzi piloci będą mieli też okazję uczestniczyć w lotach realizowanych na samolotach pasażerskich, wchodzących w skład floty PLL LOT. To cenne doświadczanie, które na pewno się przyda, gdy już rozpoczną pracę zawodową.


REKLAMA

Nawiązanie współpracy z kolejną linią lotniczą to duży sukces dla naszej uczelni. Potwierdza to wysoki poziom kształcenia, jaki od lat oferuje PWSZ w Chełmie – mówi rektor dr hab. inż. Arkadiusz Tofil. – Przykładamy dużą wagę do tego, by studenci mieli możliwość poznania rzeczywistych warunków pracy pilota i rozpoczęcia zawodowej kariery od razu po studiach.

Polskie Linie Lotnicze LOT chcą, aby absolwenci PWSZ dołączali do ich załogi. Dlatego początkowy proces rekrutacji na stanowisko pilota będzie odbywał się na ternie chełmskiej uczelni. Wcześniej studenci będą mogli wziąć udział w specjalnych spotkaniach z pilotami PLL LOT oraz specjalistami od zasobów ludzkich, którzy pomogą im odpowiednio przygotować się do rekrutacji.

Absolwenci PWSZ w Chełmie będą mieli więc szanse na zdobycie pracy na polskim rynku. Z kolei LOT będą miały dostęp do rekrutacji wykwalifikowanych i pełnych pasji młodych pilotów.

Nadto sygnatariusze porozumienia zadeklarowali, że będą realizować wspólne projekty, konferencje oraz kampanie promujące lotnictwo cywilne oraz sporty lotnicze wśród młodzieży szkolnej, a także popularyzowały zawody lotnicze wśród kobiet.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Minister Brudziński w Chełmie
733
Jest nowy skarbnik miasta
4 299
Trwa druga sesja Rady Miasta
1 184
Pierwsza sesja pełna niespodzianek
2 181
Mamy nowe władze miasta
2 433
REKLAMA