REKLAMA
Lot na zielone wyspy
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Będą opowieści o pracy pilota i o locie na wyspę Sal Republiki Zielonego Przylądka. Tak zapowiada się 55. spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników.

Stowarzyszenie WeRwA zaprasza w sobotę na kolejne spotkanie miłośników podróży. Tym razem wieczór składać się będzie z dwóch części. W pierwszej kapitan Roman Karbolewski zaprezentuje funkcjonowanie samolotu. Uczestnicy dowiedzą się, jak to się dzieje, że 90-tonowa maszyna podrywa się w powietrze, leci kilka-kilkanaście godzin i gładko ląduje na lotnisku oddalonym o tysiące kilometrów. Zaprezentuje również kokpit współczesnego samolotu oraz przykładowy plan dużego lotniska. Wszak prawie każda większa podróż zaczyna się na lotnisku. Kapitan Karbolewski jest pilotem LOT-u, wykładowcą i szefem szkolenia w chełmskiej PWSZ, instruktorem i egzaminatorem w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.


REKLAMA

W drugiej części organizatorzy zaprezentują wyspę Sal wchodzącą w skład Republiki Zielonego Przylądka. Te bezludne wyspy odkryli w roku 1462 Portugalczycy i od tego roku zaczęli je zasiedlać. Wulkaniczne wyspy nawiedzają przez cały rok zimne pasaty, wiejące z wielką mocą i bardzo trudno tam o dzień bez wiatru; przymiotnik „zielony” w nazwie nie powinien zaś kojarzyć się z dużą ilością roślinności. Uczestnicy spotkania będą mogli spróbować catchupy – narodowej potrawy Wysp Zielonego Przylądka, którą wypromowała Cesaria Evora, jedna z bardziej znanych mieszkanek tego kraju.

55. spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników odbędzie się w sobotę 17 marca, o godz. 18, w kawiarni DeCaffencja w ChDK. Wstęp wolny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 508 788 878.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Będą stypendia dla najzdolniejszych
596
Wybierz Społecznika Roku
320
Szkoły szykują się do strajku
363
Jak usprawnić miejską komunikację?
1 443
Już pracują nad S12 do Dorohuska
1 104
REKLAMA