REKLAMA
Madonny do oglądania w bibliotece
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Obrazy z cyklu „Madonny” Urszuli Bydlińskiej można podziwiać w Bibliotece PWSZ w Chełmie.

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Urszuli Bydlińskiej. Obrazy z cyklu „Madonny” można obejrzeć do 10 sierpnia w siedzibie biblioteki (Pocztowa 54).

REKLAMA

Urszula Bydlińska urodziła się w Siedliszczu, ukończyła historię na UMCS w Lublinie. Malarstwo olejne to jej pasja. Na obrazach podejmuje próbę wskrzeszenia starych dworków, cerkwi, przenosi na płótno pejzaże, uwiecznia zaobserwowaną scenerię, tworzy także kopie prac znanych autorów (zwłaszcza Art Deco i twórczość Tamary Łempickiej). Podejmuje tematykę nie tylko cielesną, żywą, ale także duchową, w głównej mierze sakralną. Jest związana ze Stowarzyszeniem Twórczym „Prowincja” w Siedliszczu oraz Łęczyńskim Stowarzyszeniem Twórców Kultury i Sztuki PLAMA.
Autorka ma w dorobku około 50 wystaw indywidualnych i zbiorowych.


REKLAMA

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Zacznijmy myśleć o miejskiej zieleni
683
Chełm Drop Festiwal Hip-hop – Dzień 1
19 923
Miasto wydało oświadczenie ws. DK12
5 717
Z ostatniej chwili! Budimex rezygnuje z przebudowy DK12
6 554
Prokuratura zajmie się miejskimi spółkami
2 585
REKLAMA