REKLAMA
Magia teatru lalek
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Będą kostiumy, lalki oraz elementy scenografii ze spektakli Teatru Andersena w Lublinie. Na niecodzienną wystawę zaprasza ChBP.

REKLAMA

Chełmska Biblioteka Publiczna w ramach zbliżającego się Tygodnia Bibliotek zaprasza w piątek (26 kwietnia), na godz. 12.00, do Wypożyczalni Głównej (ul. Partyzantów 40) na wernisaż wystawy przygotowanej przez  Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie.


REKLAMA

Wystawa prezentuje kostiumy, lalki oraz elementy scenografii ze spektakli takich jak: Anioł za lodówką, Wertep, Mała Syrenka, Trzej Muszkieterowie, Pasterka i kominiarczyk czy Latający Kufer, które grane były w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie od 2000 roku.
Ekspozycja pokazuje nie tylko działalność teatru, ale też kunszt pracy projektantów kostiumów i lalek, scenografów oraz rzemieślników teatru.

Chcielibyśmy, aby nasza wystawa, choć na chwilę, przeniosła widzów w świat magii teatru – piszą organizatorzy. – Prócz kostiumów, lalek i scenografii będzie można zobaczyć również fragmenty spektakli, posłuchać muzyki z wybranych spektakli, a także poczytać publikacje związane z działalnością teatru.

Wystawa organizowana jest z okazji Jubileuszu 65-lecia teatru, w ramach 51. Ogólnopolskich Spotkań Lalkarzy w Chełmie.

***

Teatr im. Hansa Christiana Andersena to jedyny w Lublinie teatr, którego oferta repertuarowa i edukacyjna jest skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Od powstania, 6 grudnia 1954 roku, do dzisiaj nieprzerwanie wprowadza w magiczny świat teatru najmłodszych, nie zapominając również o spektaklach dla widzów dorosłych.
Teatr Lalki i Aktora rozpoczął swoją działalność premierą od przedstawienia Andrzeja Ejsmunda pod tytułem Złota Kula, w reżyserii Maryli Kędry, która była pierwszym dyrektorem teatru.
W repertuarze teatru znajdują się teksty zarówno o współczesnej problematyce (Arabela, Dziób w dziób, Lekcje niegrzeczności czyli Łysol i Strusia, Muminki), które sąsiadują z realizacjami klasycznych polskich legend, baśni i bajek (Pchła Szachrajka, Calineczka).

Teatr kieruje swoją ofertę do najmłodszych dzieci i ich rodziców oraz opiekunów (Pod Kolor), do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, jak i do osób dorosłych (Hamlet/ HTML, Podwójne życie Weroniki, Wesele). Współczesny Teatr Andersena konsekwentnie wprowadza nową dramaturgię i nie boi się różnorodności tematycznej ani mieszania konwencji.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
546
Hala produkcyjna już gotowa
613
Stawiamy na naukę
409
Będzie nowa spółka kolejowa
932
Komu mandat do PE? Zobacz listy
947
REKLAMA