REKLAMA
Magia teatru lalek
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Będą kostiumy, lalki oraz elementy scenografii ze spektakli Teatru Andersena w Lublinie. Na niecodzienną wystawę zaprasza ChBP.

REKLAMA

Chełmska Biblioteka Publiczna w ramach zbliżającego się Tygodnia Bibliotek zaprasza w piątek (26 kwietnia), na godz. 12.00, do Wypożyczalni Głównej (ul. Partyzantów 40) na wernisaż wystawy przygotowanej przez  Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie.


REKLAMA

Wystawa prezentuje kostiumy, lalki oraz elementy scenografii ze spektakli takich jak: Anioł za lodówką, Wertep, Mała Syrenka, Trzej Muszkieterowie, Pasterka i kominiarczyk czy Latający Kufer, które grane były w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie od 2000 roku.
Ekspozycja pokazuje nie tylko działalność teatru, ale też kunszt pracy projektantów kostiumów i lalek, scenografów oraz rzemieślników teatru.

Chcielibyśmy, aby nasza wystawa, choć na chwilę, przeniosła widzów w świat magii teatru – piszą organizatorzy. – Prócz kostiumów, lalek i scenografii będzie można zobaczyć również fragmenty spektakli, posłuchać muzyki z wybranych spektakli, a także poczytać publikacje związane z działalnością teatru.

Wystawa organizowana jest z okazji Jubileuszu 65-lecia teatru, w ramach 51. Ogólnopolskich Spotkań Lalkarzy w Chełmie.

***

Teatr im. Hansa Christiana Andersena to jedyny w Lublinie teatr, którego oferta repertuarowa i edukacyjna jest skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Od powstania, 6 grudnia 1954 roku, do dzisiaj nieprzerwanie wprowadza w magiczny świat teatru najmłodszych, nie zapominając również o spektaklach dla widzów dorosłych.
Teatr Lalki i Aktora rozpoczął swoją działalność premierą od przedstawienia Andrzeja Ejsmunda pod tytułem Złota Kula, w reżyserii Maryli Kędry, która była pierwszym dyrektorem teatru.
W repertuarze teatru znajdują się teksty zarówno o współczesnej problematyce (Arabela, Dziób w dziób, Lekcje niegrzeczności czyli Łysol i Strusia, Muminki), które sąsiadują z realizacjami klasycznych polskich legend, baśni i bajek (Pchła Szachrajka, Calineczka).

Teatr kieruje swoją ofertę do najmłodszych dzieci i ich rodziców oraz opiekunów (Pod Kolor), do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, jak i do osób dorosłych (Hamlet/ HTML, Podwójne życie Weroniki, Wesele). Współczesny Teatr Andersena konsekwentnie wprowadza nową dramaturgię i nie boi się różnorodności tematycznej ani mieszania konwencji.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Dreszera i Ceramiczna do remontu
725
Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
1 378
Spółki miejskie. Czas działań
1 528
Personalne roszady w miejskich spółkach
3 794
Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
1 251
REKLAMA