REKLAMA
Malarstwo Bronickiej
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Malarstwo Anny Bronickiej prezentuje Biblioteka Główna PWSZ w Chełmie. Nastrojowe pejzaże do podziwiania do końca maja br.

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę malarstwa Anny Bronickiej. Obrazy można obejrzeć w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w w godzinach otwarcia placówki.


REKLAMA

Artystka urodziła się w Chełmie. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Cały okres pracy zawodowej związana z Muzeum Ziemi Chełmskiej, gdzie pracowała jako plastyk. Działalnością twórczą zajmuje się od 1983 roku, uczestnicząc w corocznych warsztatach plenerowych. Uprawia malarstwo olejne i pastel. Przeważnie zajmuje się tematyką pejzażową, ale tworzy także obrazy metaforyczne oraz o tematyce sakralnej. Jest członkiem Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej.
Wyróżniona odznaką Zasłużony Działacz Kultury.

Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju oraz we Francji, Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Turcji.

Wystawa prac Anny Bronickiej czynna będzie w Bibliotece PWSZ do końca maja br.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Strajk trwa. Egzaminy niezagrożone
412
Otwarcie amfiteatru. Lady Pank i przeboje lat 80-tych
925
Więcej za ogrzewanie
600
Remont „12” do negocjacji
1 114
Rozpoczął się strajk nauczycieli
1 317
REKLAMA