REKLAMA
Mamy partnerów z Kanady
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełm ma kanadyjskich partnerów. To jeden z efektów dzisiejszej (16 maja) wizyty kanadyjskiej misji gospodarczej w Chełmie.

REKLAMA

Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek oraz dyrektor generalny WindsorEssex Economic Development Corporation (WEEDC) Stephen MacKenzie podpisali dziś memorandum na rzecz współpracy, wzajemnej promocji, a także rozwoju potencjału gospodarczego i społecznego Chełma w regionie Windsor-Essex oraz regionu Windsor-Essex w Chełmie.
Strony zadeklarowały także chęć wspólnego uczestnictwa w projektach, inicjatywach i programach zgodnych z kierunkami rozwoju Miasta Chełm i regionu Windsor-Essex.


REKLAMA

Wśród zadań określonych w memorandum znalazło się m.in.:
– t
worzenie pozytywnego lobbingu gospodarczego ukierunkowanego na rozwój regionów i miejscowych podmiotów gospodarczych,
– budowanie wzajemnych relacji biznesowych między przedsiębiorcami polskimi i kanadyjskimi,
– inspirowanie działań mających na celu pozyskiwanie środków finansowych na inwestycje gospodarcze,
– wymiana opinii i informacji między stronami na temat polityki handlowej i inwestycyjnej Chełma i regionu Windsor-Essex.

Kanadyjczycy przyjechali do Chełma w ramach Poland Trade Mission (11-18 May 2019) – kanadyjskiej misji gospodarczej. Goście to reprezentanci kanadyjskich firm, organizacji zrzeszających przedsiębiorców oraz uczelni.

Kanadyjska misja gospodarcza odwiedziła dziś także Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Depułtyczach Królewskich.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • ja
  o 22:44

  Przecież to polonijna organizacja związana z klubami Gazety Polskiej. Propaganda

  + 22
  - 22
 • ada
  o 22:33

  Tak , tyle tylko że takich umów mamy już kilka. Pierwsze zawarte na początku lat 90-tych.
  I nic z tego nie wynika. Jak długi rosły tak rosną. Lepije by było jak by to była jakaś konkretna umowa , na kasę lub inwestycje, itd. A tak to prezydent z delegacją pojedzie z rewizytą do Kanady na nasz koszt i tyle!

  + 22
  - 22
 • I dobrze
  o 20:45

  I te umowe należy pochwalić teraz trzeba ją wypełnić konkretna trescia.

  + 22
  - 22
 • Gienek
  o 19:30

  Andrzeju- moze lepiej pozno niz wcale a co sie odwlecze to nie uciecze, pierwsze kroki zostaly poczynione i warto dopingowac miasto i nie tylko bo PWSzZ by byli skuteczni . Faktem jes ze jest sporo Chelmian mieszkajacych poza Polska-tak wiec gdyby ich potencjal ruszyc? to kto wie jaki bylby efekt.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 15:23

  Przed laty,przy okazji 100 Lecia Czarnieckiego miałem projekt zainteresowania ambasad krajów,gdzie mieszkają absolwenci Czarnieckiego.Byłby to dobry pretekst,a np.obywatelem Kanady jest mój kolega z klasy.Niestety,Fisz nie była zainteresowana.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Dreszera i Ceramiczna do remontu
  726
  Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
  1 382
  Spółki miejskie. Czas działań
  1 529
  Personalne roszady w miejskich spółkach
  3 797
  Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
  1 251
  REKLAMA