REKLAMA
Maraton gier planszowych
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Sobotnie przedpołudnie z grami planszowymi proponują ChDK i galeria „Pokusa”. Zobaczcie alternatywę dla telewizora, komputerów i smartfonów.

Chełmski Dom Kultury, wspólnie z Galerią Dziecięcą POKUSA zaprasza w sobotę, 14 kwietnia, na prezentację gier wydawnictwa Black Monk Games. Maraton gier zaplanowano od godz. 10 do 15.


REKLAMA

Zapraszamy wszystkich miłośników gier planszowych, a najbardziej tych z Was, którym ten świat jest jeszcze zupełnie obcy. Zobaczcie alternatywę dla telewizora, komputerów i smartfonów. Ratujcie własne dzieciaki przed zepsuciem wzroku i uzależnieniem od mediów społecznościowych. Uwierzcie proszę, że nie ma lepszego sposobu, oprócz oczywiście wspólnego spaceru, na spędzenie czasu. Grajcie wszędzie gdzie się da! – zachęcają organizatorzy.

Wydawnictwo Black Monk od listopada 2009 roku jest obecne na polskim rynku gier planszowych, na którym ciągle rozwija i rozbudowuje swoją ofertę. Od samego początku pracuje nad linią gier karcianych z serii Munchkin, wydawanych wcześniej pod logo partnerskiej firmy Q-workshop na licencji Steve Jackson Games.

Przez ostatnie siedem lat zespół polskiej edycji Munchkina zlokalizował ponad dwadzieścia produktów tej serii, w tym podstawową wersję Fantasy, Munchkina Cthulhu, Munchkina z Karaibów, Munchkina Zombie, Muchkina Apokalipsę, Gwiezdnego Munchkina, Munchkina Pathfindera, Super Munchkina, Munchkina Steampunka oraz grę planszową Munchkin Quest. Kolejnym członkiem tej rodziny jest Munchkin Lista Skarbów, wydany przy współpracy z wydawnictwem Bard Centrum Gier. Wydawnictwo zlokalizowało również pół-kooperacyjną grę planszową, osadzoną w świecie tej prześmiewczej karcianki, Munchkina Panica. Seria cieszy się uznaniem graczy i jest ciągle rozwijana – nowe wersje i dodatki pojawiają się regularnie na rynku.
W 2013 roku nakładem wydawnictwa pojawiły się serie gier: Zombicide – na licencji CoolMiniOrNot i Guillotine Games oraz gry w świecie Kragmorthy na licencji Stratelibri. Nawiązywanie współpracy z nowymi partnerami oraz rozwijanie jej z istniejącymi pozwoliło wydać w 2014 i 2015 roku: Kingsport Festiwal (Stratelibri i Sir Chester Cobblepot), Fun Farm (Post Scriptum), VuDu (Red Glove Edizioni) i nowe edycje Tak, Mroczny Władco! (Pendragon Game Studio).

Zapraszamy na maraton gier wydawnictwa Black Monk Games do ChDK, w sobotę, 14 kwietnia, godz. 10. Wstęp wolny.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Zaczęli łatać dziury
403
PUM – raport otwarcia
459
Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
314
Ranking szkół. Liderem znów II LO
1 115
Nowi prezesi w chełmskich spółkach
2 608
REKLAMA