REKLAMA
Maraton w Janowie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Już po raz dziewiąty Maratony Kresowe wystartują na Pagórach Chełmskich. Zapraszamy nie tylko cyklistów w niedzielę, 18 sierpnia.

Reklama

Maratony Kresowe wystartują na Pagórach Chełmskich w niedzielę, 18 sierpnia, o godz. 10.00. To dziewiąta edycja imprezy, która ma już swoją historię i renomę. Ci którzy startowali w poprzednich latach wiedzą, że na tym wyścigu trzeba być koniecznie. Trasa biegnąca przez malownicze obszary gminy Chełm przypadła do gustu nawet najbardziej wybrednym maratończykom, w tym uczestnikom Pucharu Polski w 2015 roku. Wówczas triumfowali Magdalena Sadłecka i Wojciech Halejak.

Gmina Chełm jest jedną z najbardziej „rowerowych” gmin Polsce. Wójt gminy Wiesława Kociuba sam jest zapalonym rowerzystą i uczestnikiem Maratonów Kresowych. W ubiegłym sezonie regularnie stawał na podium w swojej kategorii wiekowej w półmaratonie.
Mieszkańcem gminy jest też szef drużyny Azart Peleton Chełm Wiesław Wójtowicz. Dzięki ich zaangażowaniu, trasa maratonu jest co roku ulepszana. I chyba znowu łatwiej nie będzie… Chełmska trasa ma opinię jednej z najbardziej wymagających w całym cyklu Maratonów Kresowych.
Oferuje solidną dawkę przewyższeń i interwałów. Jednak nie tylko siła się liczy. Jest kilka odcinków, które będą preferowały zawodników o dobrych umiejętnościach technicznych.

Start i meta będą zlokalizowane w Janowie pod Chełmem, ul. Balladyny 5. Miejsce sprawdziło się znakomicie w poprzednich latach. Meta ulokowana na wzniesieniu była przysłowiową wisienką na torcie i oferowała niepowtarzalne emocje na finiszu. Teren wokół świetlicy gminnej zapewnia odpowiednią infrastrukturę na odpoczynek po wymagającym wyścigu. W tym roku będzie jeszcze przyjemniej, bo został tam wybudowany mały amfiteatr. Na wyścig zostaną wykonane unikatowe trofea. To też jedna z tradycji tego wyścigu.

W Janowie nagrodzeni zostaną najlepsi zawodnicy dwudniówki „Dwa Niedźwiedzie”, czyli Żmudź + Janów.

Więcej informacji na: Maraton Kresowy Janów.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
210
USC i magistrat do remontu
441
Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
3 038
DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
1 248
Miasto kupiło młyn
1 216
REKLAMA