REKLAMA
Marsz seniorów
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uniwersytet Trzeciego Wieku organizuje I Chełmski Marsz Nordic Walking pod hasłem „Zdrowy senior”.  Organizatorzy zapraszają zaawansowanych piechurów, ale także nowicjuszy.

I Chełmski Marsz Nordic Walking wyruszy w sobotę, 19 maja, o godz. 10. Zbiórka uczestników przy wejściu do lasu Borek od ulicy Wojsławickiej.
Uniwersytet Trzeciego Wieku – który działa przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie już od dziesięciu lat – zaprasza do udziału wszystkich seniorów, zarówno tych zaawansowanych, zrzeszonych w klubach, jak i tych tych, którzy dopiero chcą spróbować swoich sił w nordic walking i chcą po prostu aktywnie spędzić czas.

Uczestnicy będą mieli do wyboru dwie trasy. Pierwsza liczyć będzie około 2,5 km i będzie przeznaczona dla mniej wprawionych w marszach. Poprowadzi ją trener Bolesław, który przeprowadzi też rozgrzewkę i pokaże, jak prawidłowo posługiwać się kijkami. Druga trasa przebiegać będzie odcinkiem 4,5-kilometrowym i przeznaczona będzie dla zaawansowanych. Poprowadzi ją Zygmunt Gardziński. W UTW spodziewają się, że na obie trasy wyruszy łącznie około 100 osób. Każdy uczestnik na mecie otrzyma certyfikat.

I Chełmski Marsz Nordic Walking to jeden z elementów obchodzonej w tym roku 10. rocznicy istnienia UTW.  W styczniu seniorzy uczestniczyli w I Sportowej Senioriadzie UTW, a na czerwiec zapowiadają wielki piknik integracyjny.

Podziwiam waszą energię i zapał – mówił Józef Zając, senator RP i prorektor PWSZ w Chełmie podczas Senioriady. – Macie więcej energii niż czasami studenci „pierwszego wieku”.

Coś w tym jest!

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Raport NIK. Przyszłość Chełma niepewna
1 645
Oficjalnie: Jakub Banaszek Prezydentem Chełma
9 588
Święto Niepodległej w Chełmie
1 726
W niedzielę Chełm wybiera
3 227
Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
4 573
REKLAMA