REKLAMA
Marszałek walczy ze smogiem
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Marszałek Województwa na razie pyta samorządy. Wkrótce jednak poprosi wszystkich mieszkańców, by się wypowiedzieli na temat jakości powietrza w naszym regionie.

Ankiety mają stanowić podstawę do ewentualnego podjęcia uchwały antysmogowej.  O Lubelszczyźnie myślimy najczęściej, że ze względu na swoje niewielkie uprzemysłowienie, jest wolna od zagrożenia smogiem. Niestety to tylko teoria. W praktyce dochodzi do przekroczeń dopuszczalnych poziomów szkodliwych pyłów oraz poziomu rakotwórczego benzo(a)pirenu. Ewentualne przyjęcie uchwały pomoże w prowadzeniu działań naprawczych.

REKLAMA

Czy takie działanie jest konieczne? Odpowiedź na to pytanie da analiza informacji z miast i gmin naszego regionu dotyczących działań proekologicznych w zakresie ograniczenia emisji pyłów i gazów do powietrza oraz ich opinii na temat wdrożenia „uchwały antysmogowej” i jej ewentualnego zakresu – czytamy na stronie internetowej UM WL.

Urzędnicy Marszałka Województwa zapowiadają

Po otrzymaniu opinii z samorządów, zechcemy także poznać zdanie wszystkich mieszkańców regionu na temat wprowadzenia „uchwały antysmogowej”. Ankietę dla nich udostępnimy w Internecie już wkrótce.

 

REKLAMA
Komentarze

REKLAMA
REKLAMA