REKLAMA
Marszałek walczy ze smogiem
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Marszałek Województwa na razie pyta samorządy. Wkrótce jednak poprosi wszystkich mieszkańców, by się wypowiedzieli na temat jakości powietrza w naszym regionie.

Ankiety mają stanowić podstawę do ewentualnego podjęcia uchwały antysmogowej.  O Lubelszczyźnie myślimy najczęściej, że ze względu na swoje niewielkie uprzemysłowienie, jest wolna od zagrożenia smogiem. Niestety to tylko teoria. W praktyce dochodzi do przekroczeń dopuszczalnych poziomów szkodliwych pyłów oraz poziomu rakotwórczego benzo(a)pirenu. Ewentualne przyjęcie uchwały pomoże w prowadzeniu działań naprawczych.Czy takie działanie jest konieczne? Odpowiedź na to pytanie da analiza informacji z miast i gmin naszego regionu dotyczących działań proekologicznych w zakresie ograniczenia emisji pyłów i gazów do powietrza oraz ich opinii na temat wdrożenia „uchwały antysmogowej” i jej ewentualnego zakresu – czytamy na stronie internetowej UM WL.

Urzędnicy Marszałka Województwa zapowiadają

Po otrzymaniu opinii z samorządów, zechcemy także poznać zdanie wszystkich mieszkańców regionu na temat wprowadzenia „uchwały antysmogowej”. Ankietę dla nich udostępnimy w Internecie już wkrótce.

 

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Hejtują, obrażają i sieją dezinformację. Armia trolli przejmuje Facebook’a w Chełmie.
4 126
Te wybory mogą przynieść zmiany w Chełmie. Zaskakujące sondaże.
5 712
Konferencja i nowa atrakcja turystyczna
4 481
Poznaj kandydatów do Rady Miasta Chełm
2 920
Premiera filmu o Dyrekcji
1 123
REKLAMA