REKLAMA
Mercedes, nysy i most czekają
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Terenowy mercedes, nysy, autobusy, kultowe ciężarówki star 22 maja br. będzie można kupić na przetargu organizowanym przez lubelski oddział Agencji Mienia Wojskowego. Na sprzedaż wystawiono aż 150 pozycji.

Reklama

Już po raz piąty w tym roku Oddział Regionalny AMW w Lublinie szuka nabywców na wycofany z armii sprzęt, wyposażenie i samochody. Na kolekcjonerów i fanów tych ostatnich czeka aż 56 pojazdów o łącznej wartości ponad 270 tys. zł.

Zyski ze sprzedaży powojskowego mienia tradycyjnie trafią na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

Kultowe samochody

Jedną z najciekawszych pozycji wystawionych przez Agencję jest mercedes 290 GD z 1995 roku (na zdjęciu). Potencjalny kupiec musi w tym przypadku liczyć się z wydatkiem minimum 25 tys. zł. Dużym powodzeniem powinny cieszyć się – coraz trudniej dostępne na rynku – nysy 522. Punkt wymiany poczty – rocznik ’91 – wyceniono na 8 tys. zł. Na tysiąc zł mniej ustalono cenę wywoławczą trzydziestoletniego urządzenia rozgłoszeniowego.

Wśród wystawionych wozów najwięcej jest starów 200 (na zdjęciu poniżej). Każdy z 15-tu wystawionych przez Agencję egzemplarzy kosztuje 4 tys. zł.
W Lublinie nie zabraknie też „dostawczaków” marki Lublin. Za modele 3322 oraz 3324 trzeba będzie zaoferować co najmniej 2,5 tys. zł za sztukę.
Natomiast zakup honkera 2324 to już koszt co najmniej 7 tys. zł.
W ofercie znajdziemy też częściowo wyposażone, sanitarne wersje tarpana z silnikiem iveco  (8 tys. zł), poloneza (2 tys. zł), daewoo lublin (3 tys. zł), a także salę opatrunkową na samochodzie STAR 660M2 (7 tys. zł).

Nadchodzącym przetargiem nie powinni zawieść się też poszukiwacze mniej standardowych pojazdów. Lubelski oddział AMW oferuje m.in.: samochód asenizacyjny SK 82 na jelczu 325 (9 tys. zł), mobilną chłodnię MS-3SW na starze 200 (5 tys. zł) i pojazd do przewozu pieczywa (4 tys. zł). Do wzięcia są też cysterny paliwowe – dystrybutory na samochodzie star 266 w cenach 10 i 11 tys. zł oraz ruchoma stacja paliw CS-10 za 8 tys. zł.

Do sprzedaży przeznaczono też dwa autobusy autosan. Za model H-10.10 z 1999 roku przyszły właściciel będzie musiał zapłacić co najmniej 8 tys. zł, a za dwa lata młodszy typ H-10.10.02. nie mniej 10 tys. zł. Minimalna oferta, jaką można złożyć za autobus sztabowy AS-2 na starze-266 z częściowym wyposażeniem to z kolei 9 tys. zł.
W Lublinie za 4 tys. zł kupimy również mikrobusy ford transit Van 100S o pojemności 2,5 l.

Most, łodzie i ciągniki

Najdroższą pozycją majowego przetargu jest most niskowodny. Przyszły właściciel musi wyłożyć za niego minimum 30 tys. zł.
Można będzie również nabyć, za 10 tys. zł, pakiet zawierający cztery prowizoria mostowe NP-500 o długości 12,95 m i stężenia mostowe do prowizorii o długości 1,46 m (12 szt.).
Coś dla siebie znajdą też wędkarze i miłośnicy rekreacji nad wodą. Na przykład cztery łodzie desantowe ŁD po 1 tys. zł za sztukę i dwie łodzie saperskie ŁS-76M w cenach wywoławczych 2 tys. zł oraz 1 tys. zł. Do łodzi warto również dokupić silnik zaburtowy. Za utrzymany w bardzo dobrym stanie model DE-45DS zapłacimy minimum 800 zł, za pakiet trzech silników 1,5 tys. zł.

Prowadzących gospodarstwa rolne mogą zainteresować trzy ciągniki ursus C-360, których ceny wywoławcze wahają się od 10 do 13 tys. zł. Ponadto, w przetargowej ofercie lubelskiego oddziału, znajdziemy zestawy studzienno-wiertnicze, podnośniki widłowe, piły spalinowe, przyczepy i przyczepki, tokarki, wózki i pakiety sprzętu medycznego.

Wszyscy potencjalni uczestnicy przetargu będą mogli obejrzeć oferowany sprzęt 20 maja w miejscach jego składowania. Szczegółowe informacje o przetargu oraz wystawionych pozycjach dostępne są stronie https://amw.com.pl/pl/uzbrojenie-i-sprzet-wojskowy/sprzet-wojskowy/przetargi-1/1443.

Warunkiem udziału w przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej wybranej pozycji oraz złożenie oferty na specjalnym formularzu. Środki muszą zostać zaksięgowane przez AMW najpóźniej w przeddzień przetargu. Do oferowanej ceny zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%.
Otwarcie ofert nastąpi 22 maja (środa) o godz. 13.00 w siedzibie Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego przy ul. Łęczyńskiej 1 w Lublinie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
USC i magistrat do remontu
331
Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
2 549
DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
1 170
Miasto kupiło młyn
1 124
Spółki miejskie. Jedne odrabiają, inne mnożą straty
1 886
REKLAMA