REKLAMA
Miał w garażu hurtownię używek
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Blisko tysiąc lirów alkoholu niewidomego pochodzenia i ponad 800 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli chełmscy policjanci. Używki należały do 55-letniego mieszkańca Chełma, który trzymał je w domu.

Wczoraj (5 grudnia) chełmscy kryminalni przeszukali  teren jednej z posesji na osiedlu Rejowiecka w Chełmie. W swoich działaniach wspierani byli przez policjantów zwalczających na co dzień przestępczość gospodarczą. W przydomowym garażu znaleźli i zabezpieczyli blisko tysiąc litrów alkoholu niewidomego pochodzenia i ponad 800 paczek papierosów. Ustalili, że znalezione wyroby należały do mieszkającego tam 55-letniego chełmianina.
Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 60 tysięcy złotych Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli też pieniądze. Jeszcze tego samego dnia zostały mu przedstawione zarzuty.
Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3.


REKLAMA

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest nowy skarbnik miasta
4 215
Trwa druga sesja Rady Miasta
1 138
Pierwsza sesja pełna niespodzianek
2 153
Mamy nowe władze miasta
2 412
Chcą projektować S 12
1 068
REKLAMA