REKLAMA
Prezydent czeka na… Walne Zgromadzenie Wspólników
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kilka godzin po opublikowaniu tekstu Katastrofalne wyniki chełmskich spółek komunalnych, otrzymaliśmy odpowiedź Urzędu Miasta na pytania zadane przez redakcję tydzień wcześniej. E-mail podpisał Józef Kendzierawski, dyrektor Wydziału Infrastruktury Komunalnej. 

REKLAMA

Informację dyrektora Kendzierawskiego publikujemy w całości:


REKLAMA

W chwili obecnej analizowane jest sprawozdanie PUM za 2017 rok. Niemniej jednak ze względu na to, że Walne Zgromadzenie Wspólników PUM Sp. z o.o. jeszcze się nie odbyło, prośbę o przeanalizowanie i porównanie wyników musimy przekierować w tym momencie do spółki. Dlatego też udzielenie pełnej informacji na Państwa zapytanie, a tym bardziej z uwagi na wynikający z zapytania termin zaledwie kilku godzin na odpowiedź, nie jest możliwe. Prześlemy ją niezwłocznie po uzyskaniu odpowiedzi od PUM Sp. z o.o. Niezależnie od tego należy pamiętać, iż zadania tej miejskiej spółki w znacznej mierze obejmują zarząd nad lokalami komunalnymi i socjalnymi, a więc w bardzo wielu przypadkach dotyczą osób będących w niezwykle trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Stąd oczekiwanie, aby spółka komunalna była nastawiona na zysk za wszelką cenę, byłoby sprzeczne ze społeczną rolą samorządu, a tym samym negatywnie wpływało na część mieszkańców miasta i tak będących już w trudnej sytuacji.

Przypominamy

5 czerwca na adres Rolanda Kurczewicza, pełnomocnika Prezydent Miasta ds. strategii przedsięwzięć Prezydenta i relacji publicznych przesłaliśmy e-mail o treści: W związku z przygotowywaną na środę (6 czerwca br.) publikacją, poprosimy o komentarz do poniższej kwestii. PUM należał zawsze do spółek , które uzyskiwały straty w poszczególnych latach. Od trzech lat sytuacja się pogarsza z roku na rok. W 2015 było to -678 tys. zł w 2016 pogorszenie wyniku i strata -873 tys. zł. W 2017 strata doszła do kwoty -1 540 tys. zł. Jeszcze na koniec września czyli po trzech kwartałach 2017, zgodnie z informacją jaką jesienią minionego roku otrzymali radni, strata PUM wynosiła zaledwie 498 tys. zł. Tymczasem według sprawozdania za IV kwartał 2017 strata ta to już 1,54 mln zł. Z prostego zestawienia wynika, że PUM w ostatnim kwartale minionego roku stracił ponad 1 mln zł!
Bardzo ostrożne podchodzimy do tych danych, bo budzą one dużo wątpliwości. Jeżeli jednak właściwie interpretujemy dane, uprzejmie prosimy o wyjaśnienie z jakiego tytułu pojawiła się ta strata. W miarę możliwości prosimy o komentarz Pani Skarbnik.

Pomimo, że odpowiedź nie nadeszła w oczekiwanym terminie, postanowiliśmy wstrzymać się z publikacją tekstu. Pytanie przesłaliśmy do UM ponownie 10 czerwca. Także na ten e-mail odpowiedzi nie otrzymaliśmy. Dopiero publikacja tekstu spowodowała reakcję UM. Jak napisał we wstępie do swojego listu dyr. Kendzierawski:

Odpowiedź w treści poniżej została do Państwa skierowana w dniu 05.06.2018 r., jednak z uwagi na literowy błąd w adresie e-mail, najwyraźniej nie dotarła.
Dlatego ponownie przesyłam komentarz dot. zapytania.

***

Nie będziemy w żaden sposób komentować informacji dyr. Kendzierawskiego. Zwracamy jednak uwagę Czytelników na to, że jedynym właścicielm PUM sp. z o.o. jest Miasto Chełm. Funkcję Zgromadzenia Wspólników pełni zaś… Prezydent Miasta Chełm.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Viktor
  o 23:00

  Andrzej Sawa
  Ten Cyrk w tle PUM……to tak marny spektakl, że każdy szanujący siebie i mieszkańców gospodarz nigdy by na to nie pozwolił, ale ta ekipa nie jest władna żeby ruszyć chociaż dwa kroki do przodu…… Tu rządzi ten, kto raniej wstanie….. O zgrozo! Myślę, że ignoranci nie odpowiedzą na nasze wpisy i pytania……… Odpowiedzmy tej władzy przy urnach wyborczych!!!!! Tu nie może być inaczej niż powiedzieć N I E
  !!!!!!!! PUM to ,, relikt przeszłości,,

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 17:28

  No I nic.Walne przewalone?

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Jest umowa na nową siedzibę INM
  581
  Hala produkcyjna już gotowa
  661
  Stawiamy na naukę
  429
  Będzie nowa spółka kolejowa
  957
  Komu mandat do PE? Zobacz listy
  982
  REKLAMA