REKLAMA
Prezydent czeka na… Walne Zgromadzenie Wspólników
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kilka godzin po opublikowaniu tekstu Katastrofalne wyniki chełmskich spółek komunalnych, otrzymaliśmy odpowiedź Urzędu Miasta na pytania zadane przez redakcję tydzień wcześniej. E-mail podpisał Józef Kendzierawski, dyrektor Wydziału Infrastruktury Komunalnej. 

Informację dyrektora Kendzierawskiego publikujemy w całości:


REKLAMA

W chwili obecnej analizowane jest sprawozdanie PUM za 2017 rok. Niemniej jednak ze względu na to, że Walne Zgromadzenie Wspólników PUM Sp. z o.o. jeszcze się nie odbyło, prośbę o przeanalizowanie i porównanie wyników musimy przekierować w tym momencie do spółki. Dlatego też udzielenie pełnej informacji na Państwa zapytanie, a tym bardziej z uwagi na wynikający z zapytania termin zaledwie kilku godzin na odpowiedź, nie jest możliwe. Prześlemy ją niezwłocznie po uzyskaniu odpowiedzi od PUM Sp. z o.o. Niezależnie od tego należy pamiętać, iż zadania tej miejskiej spółki w znacznej mierze obejmują zarząd nad lokalami komunalnymi i socjalnymi, a więc w bardzo wielu przypadkach dotyczą osób będących w niezwykle trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Stąd oczekiwanie, aby spółka komunalna była nastawiona na zysk za wszelką cenę, byłoby sprzeczne ze społeczną rolą samorządu, a tym samym negatywnie wpływało na część mieszkańców miasta i tak będących już w trudnej sytuacji.

Przypominamy

5 czerwca na adres Rolanda Kurczewicza, pełnomocnika Prezydent Miasta ds. strategii przedsięwzięć Prezydenta i relacji publicznych przesłaliśmy e-mail o treści: W związku z przygotowywaną na środę (6 czerwca br.) publikacją, poprosimy o komentarz do poniższej kwestii. PUM należał zawsze do spółek , które uzyskiwały straty w poszczególnych latach. Od trzech lat sytuacja się pogarsza z roku na rok. W 2015 było to -678 tys. zł w 2016 pogorszenie wyniku i strata -873 tys. zł. W 2017 strata doszła do kwoty -1 540 tys. zł. Jeszcze na koniec września czyli po trzech kwartałach 2017, zgodnie z informacją jaką jesienią minionego roku otrzymali radni, strata PUM wynosiła zaledwie 498 tys. zł. Tymczasem według sprawozdania za IV kwartał 2017 strata ta to już 1,54 mln zł. Z prostego zestawienia wynika, że PUM w ostatnim kwartale minionego roku stracił ponad 1 mln zł!
Bardzo ostrożne podchodzimy do tych danych, bo budzą one dużo wątpliwości. Jeżeli jednak właściwie interpretujemy dane, uprzejmie prosimy o wyjaśnienie z jakiego tytułu pojawiła się ta strata. W miarę możliwości prosimy o komentarz Pani Skarbnik.

Pomimo, że odpowiedź nie nadeszła w oczekiwanym terminie, postanowiliśmy wstrzymać się z publikacją tekstu. Pytanie przesłaliśmy do UM ponownie 10 czerwca. Także na ten e-mail odpowiedzi nie otrzymaliśmy. Dopiero publikacja tekstu spowodowała reakcję UM. Jak napisał we wstępie do swojego listu dyr. Kendzierawski:

Odpowiedź w treści poniżej została do Państwa skierowana w dniu 05.06.2018 r., jednak z uwagi na literowy błąd w adresie e-mail, najwyraźniej nie dotarła.
Dlatego ponownie przesyłam komentarz dot. zapytania.

***

Nie będziemy w żaden sposób komentować informacji dyr. Kendzierawskiego. Zwracamy jednak uwagę Czytelników na to, że jedynym właścicielm PUM sp. z o.o. jest Miasto Chełm. Funkcję Zgromadzenia Wspólników pełni zaś… Prezydent Miasta Chełm.

Napisz komentarz

 • Andrzej Sawa
  o 18:43

  Viktor,a ja spytam ile juz mamy miesiecy cyrku z pum?I te miesiace I glupie gadanie o czekaniu na Walne absolutnie dyskwalifikuja ta ekipe.
  Prezydentka dostala absolutorium,jak sie okazuje bez weryfikacji wynikow podleglych spolek.To paranoja.Dobra,bo dostala absolutorium,ale spolki byc moze zle nadzorowane.No to jak zle nadzorowala,to czy taka dobra?To moze byc zwykla schizofrenia.

  + 22
  - 22
 • Viktor 😯
  o 21:26

  Andrzej Sawa
  Czekamy kiedy portal opublikuje efekty…. Oczekiwań p. Prezydent na Walne Zgromadzenie Wspólników…….
  Czy już się odbyło? Jakie decyzję zapadły? Dla nas podatników to jest bardzo istotne….prawda????

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 12:09

  Ciekawe kiedy czegos sie dowiemy.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 22:25

  Ha,ha

  + 22
  - 22
 • Mieszkanka
  o 19:50

  Myślę ze to walne juz było teraz tylko będą wprowadzane zalecaniai rozliczenia w życie. Myślę ze dziś kolejny gwóźdź przybił Tywoniuka.Teraz tylko P.Fisz musi z Panem Gornym i Kedzierawskim przyjąć policzek.bo tu juz nie ma układów kolesiowskich i Chelmie.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 16:32

  A w ilu osobach jest ta pani,ze tyle czasu musi sie zbierac?

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 13:20

  A kiedy p.Fisz zwola sie na Walne?Jeszcze przed wyborami?

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 08:51

  Nie problem emerytury,problem w tym,ze po przejscia na emeryture,dzieki znajomosciom robia to samo.
  Jezeli ktos ma kwalifikacje,to takiego bym zatrudnil,bez wzgledu na wiek I emeryture.No ale ja nie jestem w zadnym ukladzie.

  + 22
  - 22
 • AMB 😩
  o 08:24

  Wszyscy co chcieli przejść na emeryturę nie powinni absolutnie wracać do pracy!! Sami przecież chcieli……!!
  Albo musieli! A jeszcze jak tyle,, przekrętow,, to wiadomo kto powinien się zająć takimi!

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 20:45

  Wiek nie istotny,ale dorabianie do emerytury po znajomosci,fe

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA