REKLAMA
Miasto z kartą (albo bez)
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od maja w wybranych miastach inauguracja kolejnych edycji Kart Turysty. Tak będzie m.in. w Zamościu i Lublinie. W Chełmie to wciąż sfera pobożnych życzeń.

Miasta, wraz z inauguracją sezonu turystycznego w maju, proponują kolejne edycje Karty Turysty. Od lat taką kartę można nabyć m.in. w Zamościu, Lublinie, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i innych. Karta Turysty to pakiet zniżek i bezpłatnych wstępów do muzeów, obiektów kultury i rozrywki oraz restauracji. Można dzięki niej skorzystać także z transportu miejskiego. Chełm takiej karty nie ma, choć wieloletnia praktyka innych miast podpowiada, że pomysł wart jest zainteresowania.

W Zamościu ZKT – Zamojska Karta Turysty – funkcjonuje od 5 lat (pierwsza edycja w 2014 r.). Obowiązuje w trakcie trwania sezonu od maja do października. Jest jednorazowym biletem wstępu do obiektów muzealnych i atrakcji turystycznych miasta.


REKLAMA

Atrakcyjność ZKT polega na tym, iż bilety wstępu do obiektów skupione są w jednej karcie (nie trzeba kupować biletów wstępu w poszczególnych punktach) i są do 50 proc. tańsze niż ceny regularne – informuje Joanna Liberadzka-Duras, dyrektor Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu, w którym dystrybuowana jest ZKT.

Wprowadzając Zamojską Kartę Turysty władze miasta chciały wyjść naprzeciw potrzebom turystów odwiedzających miasto, ułatwić zwiedzanie oraz zachęcić do obejrzenia wszystkich atrakcji turystycznych i zatrzymać turystę w mieście na dłużej niż jeden dzień – dodaje Liberadzka-Duras. ZKT ważna jest na okaziciela przez 3 dni.

Ceny Kart Turysty kształtują się różnie, w zależności od miasta i wybranego pakietu. Ale podstawowe wersje można już kupić za 50 zł. W Zamościu Karta Turysty w wersji normalnej to koszt 54 zł, ulgowej – 35 zł. Jest dostępna w dwóch wariantach-  z muzeami, zabytkami i ogrodem zoologicznym bądź bez zoo.

O pomyśle Chełmskiej Karty Turystycznej pisaliśmy kilka miesięcy temu. Nasz rozmówca Tomasz Cisło mówił wówczas:

Naszym celem powinno być jak najdłuższe zatrzymanie turysty. Musi mieć łatwo dostępną i kompleksową ofertę. Myślę tu nie tylko o atrakcjach turystycznych, ale także o noclegach, restauracjach, transporcie itd. Te wszystkie usługi należy mu zaoferować od razu i zagwarantować dostęp. Uważam, że dobrym rozwiązaniem byłaby tu Chełmska Karta Turystyczna – CKT.

Karta – zgodnie z pomysłem T. Cisło – gwarantowałaby m.in. zniżki przy zakupie biletów wstępu do zabytków i muzeów, ale także w firmach, które dobrowolnie przystąpiłyby do inicjatywy np. w hotelach, restauracjach czy wypożyczalniach.

Turysta czułby się doceniony, a i my – chełmianie mielibyśmy większy wpływ na to, co robi w naszym mieście – argumentował Cisło. – Turystą trzeba się zaopiekować.

Całą rozmowę przeczytacie tutaj.

Władze poszczególnych miast podkreślają, że Karty Turysty cieszą się sporym zainteresowaniem – informuje Kurier PAP.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej S
  o 12:30

  Henryku,brak odwagi?

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 22:13

  Henryku,to do roboty,zapraszam na priv

  + 22
  - 22
 • Henryk La'Koniczny
  o 19:29

  Pomoge każdemu kto zaproponuje realny plan rozwoju miasta. Realny i długoterminowy .

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 16:33

  Henryk,przy tej ekipie nieudaczników masz rację,potrzeba ludzi myślących,a nie tych których celem jest koryto.Może masz odwagę?

  + 22
  - 22
 • Henryk La'Koniczny
  o 16:14

  możemy sobie pogadać i pomarzyć
  nie zatrzymamy turysty
  nie będziemy atrakcyjnym miejscem na mapie Polski
  nie potrafimy wykorzystać potencjału i specyfiki Chełma
  LIPA

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
  3 649
  Ferie. Nie siedź w domu
  454
  Plac wypięknieje
  1 250
  Koncepcja programowa na S12
  2 293
  Zapłacimy za parkingi?
  647
  REKLAMA