REKLAMA
Miasto ma budżet
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Za przyjęciem budżetu Chełma głosowało 14 radnych, 6 wstrzymało się od głosu. Koalicja podkreślała, że to budżet rekordowy pod wieloma względami. Opozycja oceniała, że dokument nie rozwiązuje żadnego z palących problemów miasta.

W czwartek 28 grudnia br. chełmscy radni zatwierdzili budżet miasta na rok 2018.

REKLAMA

Zdaniem Mirosława Czecha z Klubu PiS, tak skonstruowany budżet nie przyczyni się do rozwiązania problemów miasta, jakimi są m.in. bezrobocie i komunikacja. Nie przełoży się też na wzrost dynamiki spłaty zadłużenia.

W podobnym tonie wypowiadał się radny Zbigniew Szwed (PiS), który zwrócił uwagę, że miasto się wyludnia, rosną koszty utrzymania, a władze jakby tego nie dostrzegały.

– Byliśmy drugim pod względem liczby ludności miastem na Lubelszczyźnie – mówił – a jesteśmy już trzecim.

Radna Małgorzata Sokół (PO) zwróciła uwagę, że brakuje propozycji reorganizacji spółek miejskich, zwłaszcza tych, które przynoszą straty.  Zauważyła też, że jest cała lista inwestycji, które były planowane w poprzednim budżecie, a które nie zostały wykonane lub miasto za nie jeszcze nie zapłaciło.

Z krytyką nie zgadzali się radni klubu Postaw na Chełm oraz ich koalicyjni partnerzy z PSL.

– To rekordowy budżet pod każdym względem – mówił radny Maciej Baranowski – to rekordowe dochody, wydatki i nakłady inwestycyjne.

Prezydent Agata Fisz także zwracała uwagę na planowane inwestycje.

– W tym budżecie – mówiła – jest 32 mln środków unijnych. To jest potężne wyzwanie dla miasta, by takie zadanie zrealizować.

Wśród inwestycji wpisanych do przyszłorocznego budżetu miasta wymieniano m.in. remont odcinka ul. Kolejowej, przebudowę pl. Dworcowego, uruchomienie Chełmskiego Roweru Miejskiego, budowę nowych ścieżek rowerowych, modernizację stadionu, a także remont amfiteatru w Kumowej Dolinie.

REKLAMA
Komentarze

 • ja
  o 11:54

  Żartujesz? Naprawdę kończysz te żałosne swoje wypociny?

  + 22
  - 22
 • wiosław
  o 11:21

  Fakt ,skończmy te wypociny żałosne!

  + 22
  - 22
 • ja
  o 11:12

  wiosław, ktoś kiedyś powiedział, że mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna ale jak kończy, ty nawet skończyć nie potrafisz, wszak pisałeś że kończysz a dalej te swoje wynaturzenia skrobiesz 😀 A co do mniejszości to policz sobie ile tak naprawdę Agatkę popiera, frekwencja nie była 100%, z tego co wychodzi z prostej matematyki wychodzi że popiera ją mniej niż połowa mieszkańców, więc kto tu jest w głębokiej mniejszości? Już wiem, czemu tak zaciekle Agatki bronisz, bo też ani honoru, ani godności nie masz 🙂

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA