REKLAMA
Miasto ma budżet
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Za przyjęciem budżetu Chełma głosowało 14 radnych, 6 wstrzymało się od głosu. Koalicja podkreślała, że to budżet rekordowy pod wieloma względami. Opozycja oceniała, że dokument nie rozwiązuje żadnego z palących problemów miasta.

Reklama

W czwartek 28 grudnia br. chełmscy radni zatwierdzili budżet miasta na rok 2018.

Zdaniem Mirosława Czecha z Klubu PiS, tak skonstruowany budżet nie przyczyni się do rozwiązania problemów miasta, jakimi są m.in. bezrobocie i komunikacja. Nie przełoży się też na wzrost dynamiki spłaty zadłużenia.

W podobnym tonie wypowiadał się radny Zbigniew Szwed (PiS), który zwrócił uwagę, że miasto się wyludnia, rosną koszty utrzymania, a władze jakby tego nie dostrzegały.

– Byliśmy drugim pod względem liczby ludności miastem na Lubelszczyźnie – mówił – a jesteśmy już trzecim.

Radna Małgorzata Sokół (PO) zwróciła uwagę, że brakuje propozycji reorganizacji spółek miejskich, zwłaszcza tych, które przynoszą straty.  Zauważyła też, że jest cała lista inwestycji, które były planowane w poprzednim budżecie, a które nie zostały wykonane lub miasto za nie jeszcze nie zapłaciło.

Z krytyką nie zgadzali się radni klubu Postaw na Chełm oraz ich koalicyjni partnerzy z PSL.

– To rekordowy budżet pod każdym względem – mówił radny Maciej Baranowski – to rekordowe dochody, wydatki i nakłady inwestycyjne.

Prezydent Agata Fisz także zwracała uwagę na planowane inwestycje.

– W tym budżecie – mówiła – jest 32 mln środków unijnych. To jest potężne wyzwanie dla miasta, by takie zadanie zrealizować.

Wśród inwestycji wpisanych do przyszłorocznego budżetu miasta wymieniano m.in. remont odcinka ul. Kolejowej, przebudowę pl. Dworcowego, uruchomienie Chełmskiego Roweru Miejskiego, budowę nowych ścieżek rowerowych, modernizację stadionu, a także remont amfiteatru w Kumowej Dolinie.

Napisz komentarz
 • Żartujesz? Naprawdę kończysz te żałosne swoje wypociny?

 • Fakt ,skończmy te wypociny żałosne!

 • wiosław, ktoś kiedyś powiedział, że mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna ale jak kończy, ty nawet skończyć nie potrafisz, wszak pisałeś że kończysz a dalej te swoje wynaturzenia skrobiesz 😀 A co do mniejszości to policz sobie ile tak naprawdę Agatkę popiera, frekwencja nie była 100%, z tego co wychodzi z prostej matematyki wychodzi że popiera ją mniej niż połowa mieszkańców, więc kto tu jest w głębokiej mniejszości? Już wiem, czemu tak zaciekle Agatki bronisz, bo też ani honoru, ani godności nie masz 🙂

 • W polityce liczą się fakty a nie bajki z”mchu i paproci”. ” Gdyby miała trochę honoru…”itd. O święta naiwności , gdyby” babcia miała wąsy byłaby dziadkiem!” Zbierz ty 20 tys . „kolesi” i wygraj wybory jak rozumiesz jak to działa. To przecież proste! No i to znaczy tylko jedno! Jesteście z Andrzejem w głębokiej mniejszości. A w demokracji wygrywa większość, jakbyś nie wiedział to ci uświadamiam. A kto, kiedy i ile razy startował , to już nikogo nie obchodzi!

 • wiosław pytasz dlaczego cię -jak to nazwałeś-wypycham to zobacz w lustrze kto zrobił to pierwszy, Agatka gdyby miała odrobinę honoru widząc że sobie nie radzi nie powinna ubiegać się po raz drugi, bo jak sam przyznałeś nic nie zrobiła dla miasta ani mieszkańców. Jesteś w błędzie sądząc że nikt nie chce rządzić tym miastem, wróć do list wyborczych z kilku ostatnich wyborów i zobacz, ilu było kandydatów, nawet druga tura była potrzebna, a nie jak w niektórych gminach nie było nikogo więcej, ale tu zwyciężyło kolesiostwo i idę o zakład że Andrzej tak jak ja na nią nie głosował, i jesteś w wielkim błędzie sądząc, że „gospodyni domowa nie ma pomysłu co z tym zrobić”, uwierz, niejedna miałaby ale ty tego nie zrozumiesz. Bo pokazałeś że nie rozumiesz NIC!!!! Dyskutujesz sam nie wiesz o czym, opierając się na jednej informacji, która jest wyrwana z kontekstu. Tylko tyle potrafisz.

 • Do Andrzeja S. A kto ją wybrał ? Czy czasem nie mieszkańcy Chełma! Po coś na nią głosował? Dlaczegoś nie znalazł innego lepszego kandydata, który by wygrał wybory? Do kogo masz pretensje?Wyłącznie do siebie możesz je mieć. Dałeś „ciała”, nie popisałeś się. To dzięki takim jak TY , Agatka zaliczyła 3 kadencję i przymierza się do 4 ! Jakbyś dołożył starań to na pewno prezydentem zostałby ktoś inny! A tak! Musisz z tą traumą żyć kolego!
  Do ” ja” . A co mnie tu wypychasz? Idz i jej sam to powiedz”nie nadajesz się ,nie kandyduj więcej”! Ha! Na pewno Cię posłucha. (chciałbym to zobaczyć ,ubaw na całego) A co zostanie? No np. to że mogla miasto zadłużyć na kwotę dwukrotnie większą tak jak Żuk, Lublin. A nie zrobiła tego wspaniałomyślnie a mogła . No i świadomość że to musi być bardzo nieprzyjemne miasto skoro nikt nie chce nim rządzić tylko…Agatka! I ja na tym kończę tę bezprzedmiotową dyskusję, niby na kanwie budżetu miasta. Gospodyni domowa przecież nie ma pomysłu co z tym wszystkim zrobić . Zresztą tu nikt nie ma dobrego pomysłu.

 • wiosław ty już dawno kucnąłeś bo tylko innych byś wpychał na stołek, nie dla mnie on bo podchodzę racjonalnie: nie nadaję się do tego, tyle że nie wstydzę się przyznać, wszak nie każdy do wszystkiego się nadaje. Jak Agatka taka zdolna że 3 razy z rzędu na stołeczku siadła to powinna potrafić, a robi wszystko źle. Co dobrego z tej prezydentury zostanie? Czekam na przykład. Wchodzisz czy kucasz? Dawaj, konkrety poproszę. No szybko, pokaż jak to ty wiesz więcej jak zjesz 😀 I po czym wnosisz że nie znam się na niczym? Czyżby wymysły chorej wyobraźni???

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Będzie ciasno na Rejowieckiej
  327
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  255
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  412
  W poniedziałek idziemy do fryzjera
  286
  Miasto zakłada łąki
  342
  REKLAMA