REKLAMA
Ponad 15 milionów na drogi
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dobre informacje dla chełmian w sprawie remontów dróg. Fundusz Dróg Samorządowych hojnie wsparł nasze wnioski o remonty.

Reklama

Na liście do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych znalazły się kolejne zadania drogowe, które będą realizowane na terenie naszego miasta – donosi chełmski ratusz. Wszystkie projekty złożone przez Urząd Miasta uzyskały najwyższy możliwy poziom dofinansowania czyli 80%.

Dofinansowanie przyznano na ulice:

 Przebudowę ul. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera na odcinku od ulicy Lubelskiej do ulicy Reformackiej wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Reformacką – dofinansowanie w wysokości 486 tys. zł;
– Przebudowę ul. Ceramicznej – dofinansowanie w wysokości blisko 1,5 mln zł.

O inwestycjach tych pisaliśmy tutaj.

Na tym jednak lista się nie kończy. Miasto uzyskało dofinansowanie także na zadania:
– Przebudowa Alei 3 Maja wraz z rondem Wojsławicka – Ignacego Mościckiego – dofinansowanie 4,792 mln zł;
– Przebudowa ulicy Kolejowej i Obłońskiej – dofinansowanie 7,726 mln zł;
– Przebudowa ulicy Zenona Waśniewskiego – dofinansowanie 443 tys. zł.

Uwzględniając uzyskane dofinansowanie na kolejny odcinek ul. Lwowskiej to ponad 15 mln złotych dofinansowania – podkreśla prezydent Chełma Jakub Banaszek.

Teraz wszystko w rękach chełmskich radnych. Czy z ubogiego miejskiego portfela (budżetu) uda im się wysupłać – bagatela – około 3 mln zł na wkład własny, by inwestycje mogły zostać zrealizowane?

Napisz komentarz
 • No i tak! Pani Eleonora wyłoniła się jak ten feniks! Tym razem z popiołów chełmskich! Animuszu pozazdrościć – jak w powstaniu warszawskim!
  Obawiam się, że to może być wołanie na pustyni.

 • Droga pani redaktorko Aniu W. to miasto wcale nie jest takie biedne jest tylko fatalnie zarzadzane. Srednio rozgarnieci niech sobie wejda na strone UM i otworza w bip zakladke finanse a tam sprawozdanie nds za pierwsze polrocze tego roku.Bardzo ciekawy dokumencik. Otoz na skutek nic nie robienia w pierwszym polroczu ktore to polrocze uplynelo na bajdurzeniu jak to jest wszedzie zle nagle sie okazuje ze po pierwszym polroczu na miejskich rachunkach widnieje nadwyzka operacyjna w niezlej kwocie uwaga…prawie 12 i pol miliona zlotych! Ile to budimex juz w koncu chcial za przystapienie do roboty?…12 a potem 6 tak? I co dalej bedziecie plesc ze nie macie pieniedzy?!A wszystko to jeszcze w sytuacji gdy w pierwszym polroczu prawie w ogole nie zrealizowano dochodow ze sprzedazy mienia,gdyby zrealizowano choc polowe planu byloby tej nadwyzki ponad 18 mln zl!!!. Przestancie wiec tow. Banaszek & company with pis pierdzielic o dlugach i klopotach a bierzcie sie wreszcie do prawdziwej roboty bo jak sie okazuje kasa jest a przy lepszym kompetentnym rzadzeniu bylo jej jeszcze wiecej !Do roboty ofermy!

 • Panie Prezydencie mówimy o inwestycjach drogowych, a co z tymi które miały być. To tylko fikcja

 • Czekam na rozpoczęcie remontów. Oby nie skończyło się na obietnicach.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Sawa jakich ty oszczędności oczekujesz skoro trzeba wydac dodatkowe 3 miliony. No chyba ze urzedowi cos nie wyjdzie to wtedy zaoszczedzi ale patrzac jak mu dobrze idzie wydawanie na rozne dodatkowe watpliwe imprezy plenerowe to raczej watpie, hehe.

 • No właśnie,kiedy,i to konkretne oszczędności?

 • Dobra , dobra , dobra! Jestem za ! Tylko coś mi to zaletuje ” kiełbasą wyborczą” .
  Ok , niech będzie to ” kiełbasa” byłeby było !
  Te 3 mln zł?” No problem”. Niech ” przytną” rozpasaną chełmską oświatę , tam jest z 10 mln złotych utopionych rocznie i będzie ok! To proste!

 • A niech tam, niech robią. Może wreszcie się rozkręcą.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Akurat to wyglada bardzo dobrze. Rozumiem ze kawałek Oblonskiej to chodzi o chodniki a reszta to Kolejowa do dworca PKP nawierzchnia jezdni i chodniki. O radnych to sie najmniej martwię wszak wiekszosc popiera Banaszka. Martwie sie o urzad miasta czy podolaja tej inwestycji. Ogolnie jestem dobrej mysli.

 • Teraz czekamy na realne terminy.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
  212
  USC i magistrat do remontu
  442
  Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
  3 039
  DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
  1 250
  Miasto kupiło młyn
  1 218
  REKLAMA