REKLAMA
Miasto wprowadza ulgi podatkowe
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Specjalna Podstrefa Ekonomiczna w Chełmie nadal świeci pustkami. Słyszeliśmy już liczne zapowiedzi o inwestorach, ale realia pokazują, że nadal nie rozpoczęto żadnej inwestycji. Władze miasta zastanawiają się, co można zrobić, aby zachęcić do inwestowania w Chełmie.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta przyjęto uchwałę, dzięki której miasto ma prawo dokonać zwolnienia z podatku od nieruchomości inwestorów rozpoczynających działalność na terenie chełmskiej strefy ekonomicznej. Okres zwolnienia może wynosić nawet do czterech lat. Są jednak pewne warunki.


REKLAMA

Aby móc ubiegać się o ulgę, wartość inwestycji musi wynosić co najmniej 100 tys. euro. Okres, na jaki jest udzielana ulga, zależy od ilości utworzonych miejsc pracy. Na rok zwolnienia mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy utworzą przynajmniej 5 nowych stanowisk. Na dwa lata – 10 miejsc pracy, trzy lata – 15 miejsc, a cztery lata – 20 nowych miejsc pracy.

Według urzędników taka forma pomocy skutecznie zachęci do inwestowania. Radni jednogłośnie przyjęli te założenia.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Premiera filmu o Dyrekcji
863
Chełm – miasto dla bogaczy
2 032
Rozbili grupę przestępczą
2 469
Nowa atrakcja turystyczna. Zobacz krypty biskupów unickich
3 536
Był odpust na Górce
18 509
REKLAMA