REKLAMA
Miasto znają jak nikt
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Za nami V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Chełmie. Kto okazał się najlepszy?

REKLAMA

W Szkole Podstawowej Nr 11 w Chełmie odbył się 16 maja V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Chełmie. Został on zorganizowany przez oddział PTTK w Chełmie oraz Urząd Miasta Chełm i SP Nr 11. Do rywalizacji przystąpiło 48 uczniów z 16 szkół z terenu Chełma i powiatu chełmskiego.
Zakres pytań obejmował pięć bloków tematycznych: wydarzenia z historii Chełma, zabytki, pomniki przyrody i parki na terenie miasta, wybitne postacie w dziejach Chełma oraz Chełm współczesny.


REKLAMA

Najwięcej drużyn (aż 11) wystartowało w kategorii szkół podstawowych. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Chełmie wyprzedzając drużyny z Zespołu Szkół w Sawinie, PSSP w Chełmie, SP w Czułczycach, Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Razem” w Chełmie, MDK w Chełmie, SP w Wierzbicy, Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chełmie,
SP w Rudzie Hucie , SP w Strupinie Dużym, SP 11 w Chełmie.
Indywidualnie najwięcej punktów zdobyli: Jakub Ungert (SP 5), Karolina Haponiuk (SP Czułczyce), Karol Lubaszewski (SP 5), Dominika Jędrzejewska (PSSP Chełm), Monika Spodniewska (MDK Chełm) i Daria Sowa (ZS Sawin).

Wśród gimnazjalistów najwięcej punktów zdobyła drużyna z Gimnazjum w Wierzbicy wyprzedzając drużyną z Gimnazjum w Sawinie i Gimnazjum w Rudzie Hucie.
W punktacji indywidualnej zwyciężyła Justyna Kaczmarska (Wierzbica), Zuzanna Kloc (Sawin), Patrycja Powaga (Sawin), Mateusz Szwalikowski (Ruda Huta) i Martyna Drzazga (Wierzbica).

W pionie szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła drużyna z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie przed drużyną z ZSBiG w Chełmie.
Indywidualnie I miejsce zajęła Alicja Siatka wyprzedzając Jakuba Grela i Aleksandrę Biedzińską (cała trójka z MDK Chełm).

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
50 975
NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
5 707
Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
4 504
Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
496
Prezydent podsumowuje swoje rządy
1 575
REKLAMA