REKLAMA
Mieszkania plus w Chełmie? Na razie jest ankieta
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dostępna jest już ankieta dla mieszkańców Chełma zainteresowanych lokalem mieszkalnym w ramach programu Mieszkanie Plus. Miasto chce przystąpić do Narodowego Programu Mieszkaniowego.

Chełmscy radni przyjęli pod koniec czerwca uchwałę w sprawie wyrażenia woli przystąpienia do Narodowego Programu Mieszkaniowego. W programie chodzi m.in. o wsparcie budowy mieszkań dostępnych dla osób o niskich i umiarkowanych dochodach, dzięki wykorzystaniu nieruchomości Skarbu Państwa.


REKLAMA

Udział Chełma polegałby na udostępnieniu uzbrojonych gruntów pod budowę. Odpowiednie tereny miasto znalazło na os. Gwarek. Na potrzeby programu można by tam przeznaczyć ponad 6 ha gruntów, z czego 2,4 ha należy do miasta, a reszta jest w rękach prywatnych. Przed miastem zatem zadanie związane z ich wykupieniem lub zamianą. Na terenie tym mogłoby stanąć kilka bloków z około 200 mieszkaniami.
Jest jeszcze inna przeszkoda – upatrzony teren w planie zagospodarowania przestrzennego miasta jest obecnie przeznaczony pod usługi. Stąd konieczna jest jego zmiana. Być może uda się ją przeprowadzić do września tego roku. Sporo tych „schodów”. Za to miasto jest już po wstępnych rozmowach z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości S.A., który zadeklarował, że finansowanie z jego strony może sięgnąć około 50 mln zł.

Tymczasem w biurze podawczym Urzędu Miasta oraz w Wydziale Infrastruktury Komunalnej są już dostępne ankiety dla zainteresowanych tańszym mieszkaniem. Ankiety przeprowadzane są z uwagi na potrzebę określenia skali zainteresowania programem, a uzyskane odpowiedzi będą pomocne przy dalszych pracach związanych z jego wdrażaniem. Ankietę można też wypełnić i przesłać drogą internetową (kliknij).

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 15:36

  Nie ma gdzie,podobno jest za co.Ciekawa kwadratura koła.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Wybierz Społecznika Roku
  295
  Szkoły szykują się do strajku
  327
  Jak usprawnić miejską komunikację?
  1 406
  Już pracują nad S12 do Dorohuska
  1 088
  Aquapark bez głowy
  1 780
  REKLAMA