REKLAMA
Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Legenda chełmskiej Solidarności Bogusław Mikus zabrał głos w trwającej jeszcze kampanii wyborczej. Jak sam napisał, jest zaskoczony poparciem liderów Platformy dla Agaty Fisz. W swoim liście zaznacza także, że jego zdaniem to ,,kupczenie głosami” i ,,sprzedawanie ideałów za cenę partyjnych interesów”. 

REKLAMA

Szanowni Państwo, Drodzy Chełmianie,


REKLAMA

Poparcie Agaty Fisz przez liderów chełmskiej Platformy – Krzysztofa Grabczuka, Dariusza Grabczuka i Grzegorza Raniewicza – jest dla mnie porażające. Nie wierzyłem własnym oczom i uszom, że coś takiego mogło się wydarzyć. Dlatego zabieram głos. Nie może być tak, że sprzedawane są ideały i głosy wyborców chełmskich środowisk liberalnych za cenę partyjnych interesów. W imię ,,wojny na górze”.

Jeszcze niedawno liderzy chełmskiej PO zarzucali rządzącej od 12 lat lewicowej ekipie wiele nieprawidłowości:
1. Nepotyzm,
2. Kolesiostwo,
3. Ogromne zadłużenie miasta,
4. Brak pomysłów na rozwój Chełma,
5. Arogancję władzy w stosunku do zwykłych mieszkańców miasta,
6. Brak kompetencji i kwalifikacji w pozyskiwaniu środków unijnych, gdy inni to robili z dużym powodzeniem itd.

Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni? Jasno widać, że interes partii stawiają wyżej od dobra miasta i jego mieszkańców. W zamian za niewielkie profity, jakie mogą otrzymać od Agaty Fisz, za jej poparcie. Wszystkie wcześniejsze zarzuty przestały mieć znaczenie? Zapowiadają realizację enigmatycznego programu rozwoju. Nie wiadomo, skąd wezmą na to pieniądze. Chełmian czeka dalsze zadłużanie i podnoszenie podatków. Wierzę, że wyborcy ocenią to właściwie.

Lokalną społeczność tworzą nie partie, ale ludzi. Zawsze więc byłem przeciwny upartyjnieniu samorządu. Gmina, powiat i miasto są tymi miejscami, w których mamy zajmować się sprawami mieszkańców, a nie toczyć walki polityczne i przenosić to, co dzieje się w parlamencie, do Rady Miasta. Panowie politycy chełmskiej PO, gra która toczy się obecnie na górze, nie powinna mieć znaczenia w obliczu możliwości, jakie stają przed naszym miastem. Oczywistym jest, że Chełm nigdy się nie rozwinie bez sporej pomocy z „góry”. W moim przekonaniu, po zmianie władzy w Sejmiku Województwa Lubelskiego i władzach centralnych pochodzących z tego samego ugrupowania, logicznym wydaje się wybór na prezydenta miasta przedstawiciela tej samej opcji. Jakub Banaszek ma ten atut w ręku. Przed Chełmem otwiera się ogromna szansa. My wszyscy – mieszkańcy Chełma, będziemy mogli ocenić czy Banaszek tę szansę wykorzystał. Nie będzie mógł tłumaczyć się, kiedy będziemy rozliczać go z realizacji wyborczych obietnic, że nie mógł nawiązać dobrej współpracy z władzami regionu czy kraju.

Nigdy nie głosowałem na PiS. Teraz jednak apeluję: wybierzmy interes naszego miasta, a nie partyjne kupczenie. Uczyńmy to nawet wbrew dotychczasowym przekonaniom politycznym. Wyboru politycznego dokonamy w kolejnych, czekających nas wyborach do Parlamentu Europejskiego, Sejmu i na urząd Prezydenta RP. Teraz wybierzmy miasto i jego przyszłość.

Bogusław Mikus

 

Materiał KW Prawo i Sprawiedliwość

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • bogdan
  o 19:32

  trzymaj się

  + 22
  - 22
 • Dos
  o 12:09

  Cykwalenty, masz racje to tez, ale tamto nazywa sie poltergeist, szkoda ciebie 🙂

  + 22
  - 22
 • cykwalenty
  o 11:55

  Tak , wiem, wiem „dos” . Nie rzucajcie pereł między wieprze!

  + 22
  - 22
 • cykwalenty
  o 11:52

  Ale nadarza się okazaja pokazać im wszystkim środkowy palec, no i zrobić cos dla miasta, przede wszystkim kasę! A reszte to już da się zrobić” coś smart” ! Jest s.plan! Tylko trzeba się zmobilizować a nie tylko dyskutować!
  Jak śpiewał Gałązka ” cyk Walenty, tak budzą się sny”!

  + 22
  - 22
 • Dos
  o 11:52

  Dziekuje cykwalenty za rady o slomie klasie kasie i cos tam 😉
  Pozwol ze odwdziecze sie swoja rada: nie pij samotnie w swieto zmarlych….. jezeli potem chcesz miec dobry dzien 😉

  + 22
  - 22
 • cykwalenty
  o 11:34

  SemperT.
  To bardziej skomplikowana sprawa! Banaszek jak Banaszek.
  Fisz jak zaczynała , też ją „na zjąca” wystawił Matuszczak, to nie umiała nawet 10% tego co Banaszek i nie miała takiego doświdczenia urzędniczego nawet w 1%. Była po linii partyjnej prezesem TBS-u
  ( Towarzystwo Budownicta Społecznego) który zatrudniał 3 osoby i wybudowł 2 bloki!
  Gorzej z tą ” kobitką w cynglach jak denka od butelek” co to się wszędzie pacha ” na oczy” i wszystkim robi ” obciach”! Ale trudno nie czas żałować róż gdy płonie las! Ona też wie że jak wygra Banaszek to dugo tu nie porządzi. Więc cały czas mu bruździ niby pomagając a wystwiła „go na zająca „.
  Młody , głupi, niedoświadczony itd , tak myślała, nie ma szans , na pewno przegra i będzie spokój. Zresztą nikt inny nie chciał startować z PiS bo wszyscy już byli i „glebę” zaliczyli!
  I Szwed i Czech i człowiek od Fisz nawet czyli Longin Bożeński! hehehe
  Tak chełmska polityczna rzeczwistość! Tylko my mamy ciągle w plecy! Chełmianie!

  + 22
  - 22
 • SemperT
  o 11:29

  Zbynio, absolutnie nie mam planach być miejskim szeryfem, to nie w mojej naturze. Chełmian nie dzielę, nie mam zamiaru dzielić, a moje poglądy polityczne to moja osobista sprawa. Wycieczki osobiste do Banaszka – nie wiem, o czym piszesz. Mam prawo do oceny kandydata w oparciu o fakty, o których tak dużo się na tym forum pisze. Nie stwierdziłem ocennie, że jest głupi czy mądry, jeśli chodzi Ci o tego typu wycieczki, a zły człowiek -bo chyba o to Ci chodziło – to „niewłaściwy na danym miejscu” i moja subiektywna opinia, chyba że inaczej to odczytałeś, ale to nie mój problem. A, i VIP – nie mam potrzeby dowartościowywać się w ten sposób.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
  50 557
  NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
  5 677
  Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
  4 503
  Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
  495
  Prezydent podsumowuje swoje rządy
  1 575
  REKLAMA