REKLAMA
Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Legenda chełmskiej Solidarności Bogusław Mikus zabrał głos w trwającej jeszcze kampanii wyborczej. Jak sam napisał, jest zaskoczony poparciem liderów Platformy dla Agaty Fisz. W swoim liście zaznacza także, że jego zdaniem to ,,kupczenie głosami” i ,,sprzedawanie ideałów za cenę partyjnych interesów”. 

Szanowni Państwo, Drodzy Chełmianie,


REKLAMA

Poparcie Agaty Fisz przez liderów chełmskiej Platformy – Krzysztofa Grabczuka, Dariusza Grabczuka i Grzegorza Raniewicza – jest dla mnie porażające. Nie wierzyłem własnym oczom i uszom, że coś takiego mogło się wydarzyć. Dlatego zabieram głos. Nie może być tak, że sprzedawane są ideały i głosy wyborców chełmskich środowisk liberalnych za cenę partyjnych interesów. W imię ,,wojny na górze”.

Jeszcze niedawno liderzy chełmskiej PO zarzucali rządzącej od 12 lat lewicowej ekipie wiele nieprawidłowości:
1. Nepotyzm,
2. Kolesiostwo,
3. Ogromne zadłużenie miasta,
4. Brak pomysłów na rozwój Chełma,
5. Arogancję władzy w stosunku do zwykłych mieszkańców miasta,
6. Brak kompetencji i kwalifikacji w pozyskiwaniu środków unijnych, gdy inni to robili z dużym powodzeniem itd.

Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni? Jasno widać, że interes partii stawiają wyżej od dobra miasta i jego mieszkańców. W zamian za niewielkie profity, jakie mogą otrzymać od Agaty Fisz, za jej poparcie. Wszystkie wcześniejsze zarzuty przestały mieć znaczenie? Zapowiadają realizację enigmatycznego programu rozwoju. Nie wiadomo, skąd wezmą na to pieniądze. Chełmian czeka dalsze zadłużanie i podnoszenie podatków. Wierzę, że wyborcy ocenią to właściwie.

Lokalną społeczność tworzą nie partie, ale ludzi. Zawsze więc byłem przeciwny upartyjnieniu samorządu. Gmina, powiat i miasto są tymi miejscami, w których mamy zajmować się sprawami mieszkańców, a nie toczyć walki polityczne i przenosić to, co dzieje się w parlamencie, do Rady Miasta. Panowie politycy chełmskiej PO, gra która toczy się obecnie na górze, nie powinna mieć znaczenia w obliczu możliwości, jakie stają przed naszym miastem. Oczywistym jest, że Chełm nigdy się nie rozwinie bez sporej pomocy z „góry”. W moim przekonaniu, po zmianie władzy w Sejmiku Województwa Lubelskiego i władzach centralnych pochodzących z tego samego ugrupowania, logicznym wydaje się wybór na prezydenta miasta przedstawiciela tej samej opcji. Jakub Banaszek ma ten atut w ręku. Przed Chełmem otwiera się ogromna szansa. My wszyscy – mieszkańcy Chełma, będziemy mogli ocenić czy Banaszek tę szansę wykorzystał. Nie będzie mógł tłumaczyć się, kiedy będziemy rozliczać go z realizacji wyborczych obietnic, że nie mógł nawiązać dobrej współpracy z władzami regionu czy kraju.

Nigdy nie głosowałem na PiS. Teraz jednak apeluję: wybierzmy interes naszego miasta, a nie partyjne kupczenie. Uczyńmy to nawet wbrew dotychczasowym przekonaniom politycznym. Wyboru politycznego dokonamy w kolejnych, czekających nas wyborach do Parlamentu Europejskiego, Sejmu i na urząd Prezydenta RP. Teraz wybierzmy miasto i jego przyszłość.

Bogusław Mikus

 

Materiał KW Prawo i Sprawiedliwość

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Dos
  o 13:00

  Hehe teraz Fiszowa ma u siebie speca od funduszy Grabczuka to i kompetencje sie poprawia 😉

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 12:58

  Mikus i kilka innych osób to prawdziwi bohaterzy Solidarności,a więc dla wielu zdanie Mikusa coś znaczy.
  Wtedy trzeba było mieć odwagę,żeby mówić co się sądzi i Mikus teraz to samo robi.Nie wiem czy poprę go,bo decyzja jest trudna.No ale jeszcze 6 dni.

  + 22
  - 22
 • wojtek
  o 12:58

  „apel legendy” xD co to za legenda?

  + 22
  - 22
 • kolos
  o 12:46

  Zarzut nr 6 P. Mikusa jest jak najbardziej uzasadniony – „Brak kompetencji i kwalifikacji w pozyskiwaniu środków unijnych, gdy inni to robili z dużym powodzeniem. ”
  W Gminie Chełm pozyskują fundusze na np. panele fotowoltaiczne czy solary , w Urzędzie Miasta jak się za to wzięli 2 lata temu to im nie wyszło…

  + 22
  - 22
 • kolo
  o 12:37

  Dość już gigantycznej arogancji i niekompetencji. Z bólem serca będę głosował na PIS bo to jedyna okazja aby przepędzić z ratusza cwaniaków i nieudaczników. Idźmy więc obowiązkowo na wybory by uchronić miasto przed totalną katastrofą.

  + 22
  - 22
 • xxx
  o 12:29

  wstyd za grabczuków. o raniewiczu nie mowie, bo juz od dawna wstyd.

  + 22
  - 22
 • :)
  o 12:20

  A skąd wykopaliście tego dinozaura?

  + 22
  - 22
 • Dos
  o 12:09

  Tylko kogo on przekona? 😉

  + 22
  - 22
 • Mariusz
  o 12:09

  BRAWO BRAWO BRAWO. Głos prawdziwych wyborców Platformy nareszcie wybrzmiał. Szacunek!!!!!

  + 22
  - 22
 • ja
  o 12:04

  Brawo!!!! Głos rozsądku, wypowiedziany głośno, głos wielu rozsądnych chełmian. Wybierzmy Chełm a nie układy i kupczenie stołkami, zarówno Fisz jak i Grabczuki sprzedali Chełm za kilka srebrników. Nie dopuśćmy do tego!!!!!!

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
  1 033
  Nowe samoloty przekazane studentom
  176
  Będą stypendia dla najzdolniejszych
  657
  Wybierz Społecznika Roku
  348
  Szkoły szykują się do strajku
  419
  REKLAMA