REKLAMA
Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Legenda chełmskiej Solidarności Bogusław Mikus zabrał głos w trwającej jeszcze kampanii wyborczej. Jak sam napisał, jest zaskoczony poparciem liderów Platformy dla Agaty Fisz. W swoim liście zaznacza także, że jego zdaniem to ,,kupczenie głosami” i ,,sprzedawanie ideałów za cenę partyjnych interesów”. 

Szanowni Państwo, Drodzy Chełmianie,


REKLAMA

Poparcie Agaty Fisz przez liderów chełmskiej Platformy – Krzysztofa Grabczuka, Dariusza Grabczuka i Grzegorza Raniewicza – jest dla mnie porażające. Nie wierzyłem własnym oczom i uszom, że coś takiego mogło się wydarzyć. Dlatego zabieram głos. Nie może być tak, że sprzedawane są ideały i głosy wyborców chełmskich środowisk liberalnych za cenę partyjnych interesów. W imię ,,wojny na górze”.

Jeszcze niedawno liderzy chełmskiej PO zarzucali rządzącej od 12 lat lewicowej ekipie wiele nieprawidłowości:
1. Nepotyzm,
2. Kolesiostwo,
3. Ogromne zadłużenie miasta,
4. Brak pomysłów na rozwój Chełma,
5. Arogancję władzy w stosunku do zwykłych mieszkańców miasta,
6. Brak kompetencji i kwalifikacji w pozyskiwaniu środków unijnych, gdy inni to robili z dużym powodzeniem itd.

Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni? Jasno widać, że interes partii stawiają wyżej od dobra miasta i jego mieszkańców. W zamian za niewielkie profity, jakie mogą otrzymać od Agaty Fisz, za jej poparcie. Wszystkie wcześniejsze zarzuty przestały mieć znaczenie? Zapowiadają realizację enigmatycznego programu rozwoju. Nie wiadomo, skąd wezmą na to pieniądze. Chełmian czeka dalsze zadłużanie i podnoszenie podatków. Wierzę, że wyborcy ocenią to właściwie.

Lokalną społeczność tworzą nie partie, ale ludzi. Zawsze więc byłem przeciwny upartyjnieniu samorządu. Gmina, powiat i miasto są tymi miejscami, w których mamy zajmować się sprawami mieszkańców, a nie toczyć walki polityczne i przenosić to, co dzieje się w parlamencie, do Rady Miasta. Panowie politycy chełmskiej PO, gra która toczy się obecnie na górze, nie powinna mieć znaczenia w obliczu możliwości, jakie stają przed naszym miastem. Oczywistym jest, że Chełm nigdy się nie rozwinie bez sporej pomocy z „góry”. W moim przekonaniu, po zmianie władzy w Sejmiku Województwa Lubelskiego i władzach centralnych pochodzących z tego samego ugrupowania, logicznym wydaje się wybór na prezydenta miasta przedstawiciela tej samej opcji. Jakub Banaszek ma ten atut w ręku. Przed Chełmem otwiera się ogromna szansa. My wszyscy – mieszkańcy Chełma, będziemy mogli ocenić czy Banaszek tę szansę wykorzystał. Nie będzie mógł tłumaczyć się, kiedy będziemy rozliczać go z realizacji wyborczych obietnic, że nie mógł nawiązać dobrej współpracy z władzami regionu czy kraju.

Nigdy nie głosowałem na PiS. Teraz jednak apeluję: wybierzmy interes naszego miasta, a nie partyjne kupczenie. Uczyńmy to nawet wbrew dotychczasowym przekonaniom politycznym. Wyboru politycznego dokonamy w kolejnych, czekających nas wyborach do Parlamentu Europejskiego, Sejmu i na urząd Prezydenta RP. Teraz wybierzmy miasto i jego przyszłość.

Bogusław Mikus

 

Materiał KW Prawo i Sprawiedliwość

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • SemperT
  o 10:41

  Macie prawie rację, panowie. Tylko że to wyborcy zdecydują – ci, którym starcie się udowodnić, że są głupi i mają się słuchać.

  + 22
  - 22
 • cykwalenty
  o 10:40

  Ty ” dos” nad poziomy nie wylatuj bo goły tyłek ci będzie świecieł! hehehehe!

  + 22
  - 22
 • cykwalenty
  o 10:37

  Dla mnie nie ma to dzisiaj znaczenie , kto, skąd i dlaczego. Waże jest czy jest w stanie tę kasę załatwić tak czy inaczej ,nie ważne jak i skąd. Byłe by była. Bo jeszcze z 50 lat będziemy chodzić i jezdzić po polnych drogach i dołach na głównych ulicach. Banaszek daje przesłanki bardzo wiarygodne że to zrobi. Fisz że tego nie jest w stanie zrobić. Chodzi o to żeby przez kolejne 5 czy 10 lat nie dać się ” wyrolować” z kasy unijnej tak jak było za Grabczuka w Sejmiku! Kumasz? I kończmy, bo jak to mówią , lepiej z mądrym zgubić niz z głupim znaleźć”!

  + 22
  - 22
 • Dos
  o 10:33

  No i mamy trola pisowskiego, ktory pakoje sie do dyskusji poza jego zasiegiem intelektualnym 😉
  Sorry nie podejmuje z czyms takim dyskusji bo przpomina mi to zabawe ze swinia w blocie. I tak mnie pokona doswiadczeniem a wyjdziemy z tej dyskusji to tak uswinieni ze nikt nas nie odrozni 😉
  Oczywiscie szanowny cykwalenty masz racje.

  + 22
  - 22
 • cykwalenty
  o 10:28

  SemperT mam sprytny „smartplan” dla Ciebie! Załatw i Ty z tych środków publicznych jak to takie proste. A kto mówił że to ma być z Twojej kieszeni. Może być dotacja, subwencja z Rządu z Sejmiku , może być kasa od inwestora, fundatora, darczyńcy, z funduszu inwestycyjny, itd itd itd.
  Przecież jesteś „smart”, to nie wiesz? Widocznie to nie ma być „smart” miasto tylko
  ” zasamrkane miasto” w Twoim wydaniu!

  + 22
  - 22
 • SemperT
  o 10:21

  Jak widzisz, nie na budżetowym garnuszku, w przeciwieństwie do obu kandydatów na prezydenta.

  + 22
  - 22
 • cykwalenty
  o 10:20

  Tak jak przewidywałem. Smartmieszkańcy szybko uciekli jak trzeba było z kasy ” wyskoczyć”! heheheheheheheheheh!
  Ot i cała filozofia! Złotówki sami nie potrafią zarobić, całe życie na „budżetowym granuszku” a znają się rzekomo na wszystkim „co smart”! Tylko ręcę dwie ….lewe do pracy!

  + 22
  - 22
 • SemperT
  o 10:18

  Nie ciskaj się. Oczekujesz ode mnie wyciągania kasy z kieszeni, ale przecież Banaszek nie wyciągnie tych twoich 200 mln zł z własnej kieszeni, tylko ze środków publicznych, czyli także z moich podatków. Co więcej, nie z własnej kieszeni, bo do niej na razie przez całe swoje zawodowe życie wkłada wypłaty ze środków publicznych, więc także przekazywanych przeze mnie. Z tej perspektywy to Banaszek jest golec, bo przez całe swoje zawodowe życie na garnuszku podatników.

  + 22
  - 22
 • cykwalenty
  o 10:14

  Przez takich jak ty jest jeszcze słabiej i jeszcze gorzej bo praktycznie nie ma już kasy w mieście na najbliższe 5 lat, bo Fisz je wydala przed wyborami na rozpoczęte tz inwestycje i remonty żeby ” kupić” w wyborach” takich iditów i dlej siedzieć przy żłobie tym razem z Krzysiem Kopu…..!
  Oczywiście następny etap za 5 lat!

  + 22
  - 22
 • SemperT
  o 10:05

  Jeszcze słabsze.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
  1 033
  Nowe samoloty przekazane studentom
  176
  Będą stypendia dla najzdolniejszych
  657
  Wybierz Społecznika Roku
  348
  Szkoły szykują się do strajku
  419
  REKLAMA