REKLAMA
Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Legenda chełmskiej Solidarności Bogusław Mikus zabrał głos w trwającej jeszcze kampanii wyborczej. Jak sam napisał, jest zaskoczony poparciem liderów Platformy dla Agaty Fisz. W swoim liście zaznacza także, że jego zdaniem to ,,kupczenie głosami” i ,,sprzedawanie ideałów za cenę partyjnych interesów”. 

Szanowni Państwo, Drodzy Chełmianie,


REKLAMA

Poparcie Agaty Fisz przez liderów chełmskiej Platformy – Krzysztofa Grabczuka, Dariusza Grabczuka i Grzegorza Raniewicza – jest dla mnie porażające. Nie wierzyłem własnym oczom i uszom, że coś takiego mogło się wydarzyć. Dlatego zabieram głos. Nie może być tak, że sprzedawane są ideały i głosy wyborców chełmskich środowisk liberalnych za cenę partyjnych interesów. W imię ,,wojny na górze”.

Jeszcze niedawno liderzy chełmskiej PO zarzucali rządzącej od 12 lat lewicowej ekipie wiele nieprawidłowości:
1. Nepotyzm,
2. Kolesiostwo,
3. Ogromne zadłużenie miasta,
4. Brak pomysłów na rozwój Chełma,
5. Arogancję władzy w stosunku do zwykłych mieszkańców miasta,
6. Brak kompetencji i kwalifikacji w pozyskiwaniu środków unijnych, gdy inni to robili z dużym powodzeniem itd.

Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni? Jasno widać, że interes partii stawiają wyżej od dobra miasta i jego mieszkańców. W zamian za niewielkie profity, jakie mogą otrzymać od Agaty Fisz, za jej poparcie. Wszystkie wcześniejsze zarzuty przestały mieć znaczenie? Zapowiadają realizację enigmatycznego programu rozwoju. Nie wiadomo, skąd wezmą na to pieniądze. Chełmian czeka dalsze zadłużanie i podnoszenie podatków. Wierzę, że wyborcy ocenią to właściwie.

Lokalną społeczność tworzą nie partie, ale ludzi. Zawsze więc byłem przeciwny upartyjnieniu samorządu. Gmina, powiat i miasto są tymi miejscami, w których mamy zajmować się sprawami mieszkańców, a nie toczyć walki polityczne i przenosić to, co dzieje się w parlamencie, do Rady Miasta. Panowie politycy chełmskiej PO, gra która toczy się obecnie na górze, nie powinna mieć znaczenia w obliczu możliwości, jakie stają przed naszym miastem. Oczywistym jest, że Chełm nigdy się nie rozwinie bez sporej pomocy z „góry”. W moim przekonaniu, po zmianie władzy w Sejmiku Województwa Lubelskiego i władzach centralnych pochodzących z tego samego ugrupowania, logicznym wydaje się wybór na prezydenta miasta przedstawiciela tej samej opcji. Jakub Banaszek ma ten atut w ręku. Przed Chełmem otwiera się ogromna szansa. My wszyscy – mieszkańcy Chełma, będziemy mogli ocenić czy Banaszek tę szansę wykorzystał. Nie będzie mógł tłumaczyć się, kiedy będziemy rozliczać go z realizacji wyborczych obietnic, że nie mógł nawiązać dobrej współpracy z władzami regionu czy kraju.

Nigdy nie głosowałem na PiS. Teraz jednak apeluję: wybierzmy interes naszego miasta, a nie partyjne kupczenie. Uczyńmy to nawet wbrew dotychczasowym przekonaniom politycznym. Wyboru politycznego dokonamy w kolejnych, czekających nas wyborach do Parlamentu Europejskiego, Sejmu i na urząd Prezydenta RP. Teraz wybierzmy miasto i jego przyszłość.

Bogusław Mikus

 

Materiał KW Prawo i Sprawiedliwość

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • zbynio
  o 11:22

  no Sempert T o takie porownania to Ciebie nie pasadzalem, ale zaczynasz rownac poziomem do naczelnego trubadura . zauwazylem ze w ostanim czasie zaaktywizowales sie w slowach zly-brak kultury etc. ciagle masz jakies wycieczki osobiste, do Banaszka a twierdziles ze nie znasz nie rozmawiasz ist. Ty Guru tez nie jestes podobnie ja i ja, chyba ze chcesz byc „szeryfem miejskim” ale to miejsce jest juz zajete prze takiego jednego dzielacego Chelmian na tych od PiS-u i cala reszte- co dla mnie pokazuje infnatylizm tej osoby majacej sie za chelmskiego VIP-a

  + 22
  - 22
 • SemperT
  o 11:17

  Najgorzej, jak się małpa do brzytwy dorwie.

  + 22
  - 22
 • Zibi
  o 11:17

  mam podobne odczucia … tylko nie pisałem tego wprost.

  + 22
  - 22
 • cykwalenty
  o 11:12

  Zibi nie spieramy się tylko im tłumacze że „smart miasta” nie da się zrobić z Fisz i Krzysiem tylko z Banaszkiem. Bo jakby się to dało zrobić to by przez 12 lat to zrobiono , nawet 16 lat włączając kadencję Grabczuka! Zachęcam ich do tego żeby zmiast dyskutować” o smart” zrobili coś ” smart”! Każdy z nich niech zaprosi 10 znajmomych a ci kolejnych 10 i pójdzie na wybory zagłosować na Banaszka!
  To wtedy będzie choć raz w tym mieście „smart”!

  + 22
  - 22
 • SemperT
  o 11:06

  Cykwalenty, to po co PiS wystawił Banaszka? Mógł wystawić krowę, argumentacja ta sama, wynik nie byłby gorszy, a kandydat nie zagrywałby palców, że nie wszyscy go lubią.

  + 22
  - 22
 • cykwalenty
  o 11:00

  dos i po co znwu pokazujesz publicznie że ci słoma z butów wyłazi!

  p.s
  Jak jesteś taki niby inteligentny i wykształcony ( i wiesz co to” jota) to przynajmnij wyciagnij z tego faktu wnioski i trzymaj ” klase” !’ Pseudoklase’ bo najpierw jest kasa, a dopiero póżniej….

  Zapamiętaj sobie!
  Najpierw jest” kasa” , później „klasa” a dopiero na końcu „rasa”!
  I nie da sie tego przeskoczyć!

  + 22
  - 22
 • Zibi
  o 10:52

  Nie bardzo rozumiem o co się spieracie. Pani Agata 12 lat zaprzepaściła kierując energię na kłótnie z panem Grabczukiem. Teraz zapałali do siebie wielkim szacunkiem i będą współpracować w celu zapewnienia posad osobom, które utracą stanowiska w Lublinie. A Chełm ? … jakoś to będzie, aby kasa się zgadzała. Oj zrobi się kawałek chodnika, jeszcze jedno rondo, może za kilka lat (przed wyborami) kawałek ulicy się wyremontuje. Sejmik lubelski też jakiś ochłap pewnie rzuci, aby nie wyglądało, że dyskryminuje Chełm. Przetrwało się 12 do da się kolejne 5 lat przetrwać, zawsze będzie można powiedzieć, to w Lublinie źli ludzie są, bo przecież do tej pory byli …. To wszystko przez nich ….

  + 22
  - 22
 • cykwalenty
  o 10:52

  SemperT. Znowu filozofujesz? Przenieś się tam, do tej gminy czy wsi gdzie nie ma już polnych dróg i nie trzeba chodzić po błocie! I tam rozprawiaj! Tu nic nie trzeba nikomu udowadniać. To widać i czuć! Przez 12 lat byliśmy głupi i Krzysiu kasę pachał wszędzie tylko nie do nas. Teraz to trzeba zmienić , ostatni dzwonek. A wtedy nich ” smartmieszkańcy rozkwitną”!

  + 22
  - 22
 • Dos
  o 10:45

  Alez tak cykwalenty masz racje co do joty ( jota to taka litera alfabetu greckiego czasami uzywana do zlapania oddechu 😉

  + 22
  - 22
 • cykwalenty
  o 10:45

  Dos , dobrze że przynajmnije tyle wiesz i rozumiesz! Nie wiażne co tam robisz i myślisz, przynajmnije teraz ! Zgłosuj tylko uczciwie! Wiesz na kogo! I będzie dobrze!
  Najlepiej Ty i jeszcze 10 Twoich znjomych!

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Przybywa mieszkań
  237
  Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
  1 034
  Nowe samoloty przekazane studentom
  176
  Będą stypendia dla najzdolniejszych
  657
  Wybierz Społecznika Roku
  348
  REKLAMA