REKLAMA
Minister Zalewska w Chełmie. O pieniądzach i doskonaleniu
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zmiany zaproponowane w ustawie o finansowaniu zadań oświatowych, w tym doskonalenie zawodowe nauczycieli – to główny temat dyskusji minister Anny Zalewskiej z samorządowcami z województwa lubelskiego. Spotkanie odbyło się wczoraj w Chełmie.

Minister edukacji w poniedziałek, 12 lutego br., była w Chełmie na spotkaniu z wójtami, burmistrzami i prezydentami miast z Lubelszczyzny. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o promocji szkolnictwa branżowego oraz funkcjonowaniu szkół i placówek oświatowych. Szefowa MEN podziękowała samorządowcom za ich wkład we wprowadzaniu zmian związanych w reformą edukacji.


REKLAMA

– Przed nami jeszcze dużo wyzwań w zmienianiu oświaty. Dalej będziemy wspierać samorządy w wyposażaniu szkół w nowoczesne narzędzia dydaktyczne – powiedziała minister Anna Zalewska.

Wiele uwagi szefowa MEN poświęciła systemowi doskonalenia zawodowego nauczycieli, który powinien odpowiadać na potrzeby nieustanie zmieniającego się otoczenia szkoły.

– Chcemy budować system doskonalenia zawodowego nauczycieli, dlatego też liczymy na wsparcie samorządowców. Obowiązek doskonalenia zawodowego został wpisany do ustawy o finansowaniu zadań oświatowych. Coroczne sprawozdania z realizacji tego obowiązku będą składali dyrektorzy szkół. Mają w tym współpracować z rodzicami – podkreślała szefowa MEN.

W poniedziałkowym spotkaniu z samorządowcami udział wzięła również wicemarszałek Sejmu RP Beata Mazurek, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • demo
  o 19:30

  same ministry typu morawiecki czy zalewska ,a przejechali sie oni ulica rampa brzeska?

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
  1 023
  Nowe samoloty przekazane studentom
  174
  Będą stypendia dla najzdolniejszych
  653
  Wybierz Społecznika Roku
  346
  Szkoły szykują się do strajku
  415
  REKLAMA