REKLAMA
Minister Zdrowia odwiedza dziś Chełm
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski gości dzisiaj w Chełmie. To efekt zaproszenia, jakie wspólnie wystosowali Wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek oraz doradca Premiera Jakub Banaszek. W planach jest wizytacja szpitala oraz wręczenie nagród „zasłużonym dla służby zdrowia”. Z naszych informacji wynika także, że wbrew licznym doniesieniom medialnym, nie dojdzie dziś do ogłoszenia kandydata PiS na prezydenta Chełma.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski będzie wizytował chełmski szpital – jest to spełnienie obietnicy, którą złożyłem pracownikom szpitala kilka tygodni temu podczas protestu lekarzy z oddziału pediatrycznego – informuje nas Jakub Banaszek. – Obiecałem, że Minister Zdrowia znajdzie czas na rozmowę nt. sytuacji w chełmskim szpitalu – dodaje.


REKLAMA

W naszym mieście odbędzie się dziś także debata poświęcona problemom służby zdrowia, wizji systemu oraz sytuacji chełmskiego szpitala. W debacie weźmie udział nie tylko Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, ale również Prezes NFZ  Andrzej Jacyna oraz wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Do debaty zostali zaproszeni wszyscy przedstawiciele lubelskiej służby zdrowia.

Z inicjatywy organizatorów dzisiejszej wizyty, jednym z jej najważniejszych punktów będzie uroczystość, podczas której Minister Zdrowia wręczy odznaczenia chełmskich medykom – odznakę Zasłużony dla Ochrony Zdrowia. Do odznaczenia przewidziano 50 medyków. Jest to ogromne wyróżnienie chełmskiej służby zdrowia, ponieważ z reguły odznacza się tylko kilka osób.

Debata odbędzie się dzisiaj (16 kwietnia) o godz. 13:00 w delegaturze LUW (sala 100).

Wbrew licznym doniesieniom niektórych mediów, nie dojdzie dzisiaj do ogłoszenia kandydata Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta Chełma. Przedstawiciele PiS zaznaczają, że ma to być wizyta poświęcona wyłącznie sprawom służby zdrowia i nie będzie dotyczyła lokalnej polityki.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej S
  o 23:10

  A nic innego pis nie potrafi

  + 22
  - 22
 • ddk
  o 10:09

  Nie ma to jak stopniować emocje, prawie jak u Hitchcocka 😉

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Będą stypendia dla najzdolniejszych
  596
  Wybierz Społecznika Roku
  320
  Szkoły szykują się do strajku
  364
  Jak usprawnić miejską komunikację?
  1 443
  Już pracują nad S12 do Dorohuska
  1 104
  REKLAMA