REKLAMA
Ministerialna kasa na naukę pływania
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 200 tys. zł dofinansowanie na prowadzenie w tym roku zajęć sportowych dla uczniów  otrzyma Chełmskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.

Minister Sportu i Turystyki podjął decyzję o podziale pieniędzy na organizację zajęć sportowych dla uczniów. Pieniądze pochodzą z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów. Chodzi o zajęcia organizowane w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” oraz zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej. W obu przypadkach dobrze spisało się Chełmskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Będzie miało do dyspozycji nieco ponad 200 tys zł. Z czego większość – 151 tys. zostanie przeznaczona na naukę pływania.


REKLAMA

Z kolei Miejski Klub Sportowy AGROS CHEŁM  i Uczniowski Klub Sportowy Tempo otrzymają odpowiedni 20 tys. i  15 tys. zł, będą mogły przeznaczyć na zajęcia z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej.

W skali kraju ministerstwo dofinansuje w tym roku naukę pływania w 121 jednostek samorządu terytorialnego. Niestety nie ma wśród nich Chełma, a najwięcej dostały Racibórz, Lublin i Krosno (od 110 do 180 tys. zł), oraz 125 klubów sportowych i organizacji pozarządowych. Na ich konta trafi łącznie ponad  16 mln zł).

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Ferie. Nie siedź w domu
227
Biuro pomoże zdobyć fundusze na termomodernizację
476
Wiosną ruszy budowa galerii
1 452
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
4 070
Plac wypięknieje
1 338
REKLAMA