REKLAMA
Młodzi mistrzowie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Największy sukces na matach Staszowa odnieśli Alan Matela i Urszula Piotrowska. Oboje w świetnym stylu zdobyli tytuły Mistrzów Polski!

Reklama

Trwa medalowy pochód chełmskich zapaśniczek i zapaśników. Tym razem reprezentanci klubu Cement-Gryf Chełm z sukcesami wrócili ze Staszowa k/Kielc, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych rozgrywane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Ta prestiżowa impreza dla uzdolnionej sportowo młodzieży corocznie organizowana jest w olimpijskich dyscyplinach ujętych w programie najstarszej i największej imprezy dla wszystkich sportowców na świecie tj. Igrzysk Olimpijskich. Zawody objęte są systemem sportu młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Podopieczni trenerów Dariusza Kucharskiego, Igora Lobasa, Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba na matach Staszowa czterokrotnie z medalami stawali na podium. Suma punktów zdobyta przez drużynę dziewcząt pozwoliła na zdobycie, wśród 56 klubów, drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Największy sukces odnieśli Alan Matela i Urszula Piotrowska. Oboje w świetnym stylu zdobyli tytuły Mistrzów Polski.
Uczennica SP nr 1 w Chełmie w drodze do złotego medalu zdecydowanie pokonała cztery przeciwniczki. W pierwszym pojedynku odniosła zwycięstwo nad klubową koleżanką Danutą Lisiewicz (SP nr 1 w Chełmie ). W drugim starciu wygrała z Karoliną Zakrzewską z LMUKS Olimpik Suwałki. Kolejną walkę reprezentantka Chełma stoczyła z Weroniką Dyszkiewicz z Pyrzyc, która również pokonana zeszła z maty.
W decydującej walce, której stawką było Mistrzostwo Polski, Urszula spotkała się z członkinią kadry narodowej, zawodniczką MKS Czarni Połaniec, Weroniką Kapinos. Reprezentantka Chełma przegrywając na punkty udanie przeprowadziła atak wykonując rzut tzw. „ramię”, który był na tyle zaskakujący i skuteczny, że zdezorientowana przeciwniczka nie mogła obronić się przed położeniem na łopatki. Tym samym Mistrzynią Polski na rok 2019 została chełmska zapaśniczka.

W świetnym stylu złoty medal zdobył również Alan Matela. Bez straty żadnego punktu technicznego wygrał swoje cztery pojedynki. Drogę do złotego medalu Alan rozpoczął od zwycięskiej walki z klubowym kolegą Mateuszem Wójcikiem. Kolejny wygrany bój chełmianin stoczył z Adrianem Politańskim z ZKS Radomsko. W trzecim pojedynku Alan pokonał zawodnika Lubska Patryka Gubałę.
W decydującej walce o tytuł Mistrza Polski, Alan nie dał szans swojemu przeciwnikowi z Raciborza Dawidowi Mkrtchanowi i w efektowny sposób już w pierwszej rundzie wygrał pojedynek finałowy zapewniając sobie miano najlepszego zapaśnika w kraju.

Do zajęcia drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej kobiet najlepszych klubów w krajowym czempionacie przyczyniły się także pozostałe reprezentantki chełmskiego klubu. Trzecie miejsca zajęła Katarzyna Jargieła (Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie) i Daniela Tkachuk (Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie).
Blisko zdobycia medalu byli Klaudia Karwowska (SP nr 5) i Piotr Lewandowski (Zespół Szkół Technicznych w Chełmie). Ta dwójka przegrała jednak swoje w walki o brązowe medale i sklasyfikowana została na wysokim piątym miejscu w kraju. Na siódmym miejscu zawody ukończyli Danuta Lisiewicz (SP nr 1) i Piotr Dąbrowski ( SP nr 11).

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Będzie ciasno na Rejowieckiej
327
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
253
Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
411
W poniedziałek idziemy do fryzjera
285
Miasto zakłada łąki
339
REKLAMA