REKLAMA
Mościcki i Matuszczak niewinni
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Były prezes chełmskiego MPGK – Zbigniew Matuszczak oraz były wiceprezydent Chełma – Stanisław Mościcki są niewinni. Tak stwierdził Sąd Okręgowy w Lublinie, rozpatrując ich apelacje.

Przypomnijmy, w połowie października ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Chełmie skazał Zbigniewa Matuszczaka na 7 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok i 5 tys. zł grzywny. W tej samej sprawie wyrok usłyszał także wiceprezydent Chełma Stanisław Mościcki. Za niedopełnienie obowiązków służbowych sąd wymierzył mu grzywnę w wysokości 2 tys. zł.
Matuszczak w 2008 r. miał pośredniczyć w uzyskaniu zgody od miasta na wywieszenie na budynku kina „Zorza” reklamy jednego z producentów piwa. W zamian miał otrzymać aparat fotograficzny o wartości około 1,3 tys. zł. Z kolei Mościckiemu zarzucono niedopełnienie obowiązków służbowych w związku z umieszczeniem reklamy na budynku będącym własnością miasta.

REKLAMA

Po ogłoszeniu wyroku obaj skazani stwierdzili, że czują się niewinni, a wyrok jest nieprawomocny. Obaj zapowiedzieli, że złożą apelację. Właśnie została rozpatrzona przez sąd II instancji, który  oczyścił ich z zarzutów.

Dla obu mężczyzn wyrok I instancji miał niemiłe konsekwencje. W listopadzie 2017 roku prezydent miasta złożyła wniosek o odwołanie Matuszczaka ze stanowiska prezesa MPGK. Jak tłumaczyła wówczas Agata Fisz, jej wniosek wynikał z sytuacji prawnej, w jakiej znalazł się prezes, był więc konsekwencją wyroku. Rada nadzorcza spółki przegłosowała 20 listopada ub.r. odwołanie Z. Matuszczaka ze stanowiska.

Sprawa sądowa miała konsekwencje także dla wiceprezydenta Stanisława Mościckiego. Prezydent Fisz w listopadzie 2017 r. oficjalnie zapowiedziała, że jej zastępca przechodzi na emeryturę, co rozważał już od dłuższego czasu. Mościcki oficjalnie pożegnał się z urzędem podczas grudniowej sesji Rady Miasta. Jednocześnie zapowiedział, że nie wyklucza powrotu do polityki i deklarował gotowość wspierania Agaty Fisz w najbliższych  wyborach samorządowych.

REKLAMA
Komentarze

 • Andrzej S
  o 12:32

  Dark,to do roboty.Nikt nie przedstawil nic konkretnego.Ja opracowalem Pomysl na Chelm

  + 22
  - 22
 • Dark
  o 06:45

  W tym miescie po Fiszowej zostaną tylko długi na pokolenia i trzy stracone kadencje. Każdy nowy Prezydent będzie dużo lepszy i rozliczy ją.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA