REKLAMA
Mościcki i Matuszczak niewinni
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Były prezes chełmskiego MPGK – Zbigniew Matuszczak oraz były wiceprezydent Chełma – Stanisław Mościcki są niewinni. Tak stwierdził Sąd Okręgowy w Lublinie, rozpatrując ich apelacje.

Przypomnijmy, w połowie października ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Chełmie skazał Zbigniewa Matuszczaka na 7 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok i 5 tys. zł grzywny. W tej samej sprawie wyrok usłyszał także wiceprezydent Chełma Stanisław Mościcki. Za niedopełnienie obowiązków służbowych sąd wymierzył mu grzywnę w wysokości 2 tys. zł.
Matuszczak w 2008 r. miał pośredniczyć w uzyskaniu zgody od miasta na wywieszenie na budynku kina „Zorza” reklamy jednego z producentów piwa. W zamian miał otrzymać aparat fotograficzny o wartości około 1,3 tys. zł. Z kolei Mościckiemu zarzucono niedopełnienie obowiązków służbowych w związku z umieszczeniem reklamy na budynku będącym własnością miasta.


REKLAMA

Po ogłoszeniu wyroku obaj skazani stwierdzili, że czują się niewinni, a wyrok jest nieprawomocny. Obaj zapowiedzieli, że złożą apelację. Właśnie została rozpatrzona przez sąd II instancji, który  oczyścił ich z zarzutów.

Dla obu mężczyzn wyrok I instancji miał niemiłe konsekwencje. W listopadzie 2017 roku prezydent miasta złożyła wniosek o odwołanie Matuszczaka ze stanowiska prezesa MPGK. Jak tłumaczyła wówczas Agata Fisz, jej wniosek wynikał z sytuacji prawnej, w jakiej znalazł się prezes, był więc konsekwencją wyroku. Rada nadzorcza spółki przegłosowała 20 listopada ub.r. odwołanie Z. Matuszczaka ze stanowiska.

Sprawa sądowa miała konsekwencje także dla wiceprezydenta Stanisława Mościckiego. Prezydent Fisz w listopadzie 2017 r. oficjalnie zapowiedziała, że jej zastępca przechodzi na emeryturę, co rozważał już od dłuższego czasu. Mościcki oficjalnie pożegnał się z urzędem podczas grudniowej sesji Rady Miasta. Jednocześnie zapowiedział, że nie wyklucza powrotu do polityki i deklarował gotowość wspierania Agaty Fisz w najbliższych  wyborach samorządowych.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej S
  o 12:42

  Mark,ty poważnie to piszesz?ha,ha

  + 22
  - 22
 • Jurand
  o 11:50

  Należy pamiętać, że wiceprezydent sam odszedł na emeryturę i podkreślał że jego decyzja nie ma nic wspólnego ze sprawą sądową, że bardzo poważnie rozważał ją jeszcze przed wyrokiem sądu pierwszej instancji. Natomiast jeśli chodzi o prezesa Matuszczaka właściciel spółki ma prawo w każdej chwili wnioskować do rady nadzorczej o odwołanie członka zarządu, jeśli uznał, że nie powinien dalej pełnić danej funkcji. 1 pazdziernika ub. r. zmieniły się przepisy powoływania prezesów spółek handlowych.

  + 22
  - 22
 • dorota
  o 07:45

  to chyba sąd powinien przeprosić trzeba dzialac zgodnie z prawem

  + 22
  - 22
 • Mark
  o 20:00

  Jak Agata nie przywróci do pracy pana prezydenta Mościckiego i pana prezesa Matuszczaka to będziemy zbierać podpisy za ich powrotem na stanowiska.

  + 22
  - 22
 • Wioletta
  o 19:57

  Pani prezydent Agata Fisz dobrze zrobiła że zwolniła tych panów po pierwszym wyroku. Taka wtedy była sytuacja. Teraz sytuacja się zmieniła więc powinna ich znowu przywrócić do pracy. I publicznie przeprosić.

  + 22
  - 22
 • Zbych
  o 19:52

  Chelm88 już po twojej reakcji widać że Pani Fisz i jej środowisko działa chaotycznie i realizuje soje interesy w oderwaniu od faktów. Sami nawarzyliście piwo i trzeba to wypić. Żadne epitety w moją stronę i Andrzeja S tego nie zmienią.

  + 22
  - 22
 • Andrzej S
  o 17:48

  Chem 88,mnie rozgrywki wekipie nieudaczników nie interesują cała jest dowywalenia.Tyle naszkodzili.

  + 22
  - 22
 • chelm88
  o 11:49

  do Zbych – gdyby p. Prezydent nie zareagowała to razem z Andrzejem S podnieślibyście wielki bunt i propagandę. Wiec teraz daruj sobie te głupie pytania hipokryto

  + 22
  - 22
 • Miko
  o 10:37

  A jednak są niewinni. Trzeba będzie panom odszkodowania wypłacić za niesłuszne zwolnienie z pracy?!

  + 22
  - 22
 • Zbych
  o 16:54

  Co na to Pani Prezydent Agata Fisz?

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
  1 033
  Nowe samoloty przekazane studentom
  176
  Będą stypendia dla najzdolniejszych
  657
  Wybierz Społecznika Roku
  348
  Szkoły szykują się do strajku
  419
  REKLAMA