REKLAMA
Na Prusa bez zmian
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kilka lat z rzędu mieszkańcy Chełma składali wnioski o remont odcinka ul. B. Prusa w ramach Budżetu Obywatelskiego. Za każdym razem brakowało głosów. Wygrywały projekty bliższe władzom miasta. Tym razem skorzystali z polecanej przez prezydenta Banaszka strony internetowej naprawmyto.pl. I rzeczywiście coś zaczęło się dziać.

Reklama

Oczywiście na zgłoszenia na razie nie zareagował nikt z administracji. Wezwanie „Naprawmy to” ludzie zaczynają traktować dosłownie, co widać na powyższej fotografii. Niestety nie wszyscy mają pod ręką poremontowy gruz. Jednostkowa akcja nie rozwiązuje więc problemu niszczejącej ulicy.

Dokładnie rzecz biorąc chodzi o odcinek pomiędzy skrzyżowaniami ul. B. Prusa z ul. Modrzewiową z jednej strony i ul. Ogrodniczą z drugiej. Raptem 400 metrów. Z każdym dniem te metry stają się coraz większym koszmarem dla kierowców i pieszych. W jezdni ulokowano kilkadziesiąt studzienek. Część z nich coraz bardziej się zapada, za to inne nie wiedzieć czemu wyrastają ponad powierzchnię. Jezdnia jest nie tylko pofałdowana, ale i usiana coraz większymi wyrwami asfaltu.  Zbyt wysokie krawężniki utrudniają wyjazd z posesji.

Jeżeli ulica w tym stanie dotrwa do nadchodzącej zimy, wiosną nie będzie już czego naprawiać – przewidują mieszkańcy.

Na stronie NaprawmyTo.pl czytamy, że nasze zgłoszenia:

automatycznie wysyła powiadomienia o nowych alertach do instytucji i organizacji które mogą problem rozwiązać.

Najstarsze zgłoszenie problemu ul. B. Prusa pochodzi sprzed miesiąca.  Najnowsze liczy sobie osiem dni. Mieszkańcy nie zauważyli dotychczas jakichkolwiek przejawów zainteresowania ze strony władz miasta.

Napisz komentarz
 • Już dość dawno temu apelowałem,żeby władze przygotowały analizę stanu ulic Chełma – ok. 100 km i harmonogram inwestycji i remontów.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  236
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  398
  W poniedziałek idziemy do fryzjera
  278
  Miasto zakłada łąki
  324
  Pracują chełmskie żłobki i przedszkola
  370
  REKLAMA