REKLAMA
Nadal debatują nad DK 12
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jest wspólne stanowisko, nie ma konkretów. Chełmski Urząd Miasta i Budimex S.A. wydali dzisiaj (24 kwietnia) komunikat dotyczący przebudowy drogi krajowej nr 12.

Reklama

W komunikacie, który jest ” wspólnym stanowiskiem władz Miasta Chełm i generalnego wykonawcy firmy Budimex S.A.” czytamy, że strony prowadzą negocjacje dotyczące zawarcia aneksu do umowy z 14 czerwca 2017 roku na zaprojektowanie i przebudowę drogi krajowej nr 12 w granicach Miasta Chełm w systemie „projektuj i buduj”.
Na etapie projektowania standard drogi musiał zostać podwyższony z klasy G na klasę GP. Podwyższony standard drogi to dla mieszkańców miasta szereg korzyści.

Nowa trasa ma być bardziej komfortowa i bezpieczna, zarówno dla samochodów, jak i pieszych. Oświetlenie drogi będzie miało większy zakres, a urządzenia podziemne w większym zakresie przebudowane i wymienione. Przeprojektowanie drogi odbyło się za wiedzą i zgodą chełmskiego ratusza.

Konieczność przeprojektowania inwestycji i większy zakres prac na drodze krajowej nr 12 wpływa na termin realizacji wydłużając go o okres 3-4 miesięcy. Z uwagi na to, że inwestycja jest współfinansowana z funduszy Unii Europejskiej, zmiany w projekcie wymagają dodatkowych akceptacji po stronie jednostek certyfikujących i rozliczających środki unijne – tłumaczą urzędnicy.

Generalny Wykonawca ma już – wydane przez Wojewodę Lubelskiego – pozwolenie na budowę (ZriD) i rozpoczął przygotowywanie zaplecza budowy. Rozpoczęcie robót jest planowane na drugą połowę maja 2019 r. i jest uzależnione od zgód formalnych po stronie jednostek certyfikujących.

Zakres prac dodatkowych związanych z przeprojektowaniem i większym zakresem robót dla drogi klasy GP podnosi koszty realizacji projektu o kwotę nie większą niż 15% wartości kontraktu. Rozmowy dotyczące waloryzacji umowy i zmiany terminu nadal trwają.

O sprawie pisaliśmy m.in. tutaj.

Z ostatniej chwili:

W opisanej sprawie otrzymaliśmy dzisiaj (24 kwietnia), o godz. 13.28, komunikat rzecznik prasowej prezydenta. Publikujemy go w całości:

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że przesłany dziś komunikat ws. przebudowy drogi krajowej nr 12 został opublikowany omyłkowo. Otrzymany przez Państwa tekst stanowi bowiem jedną z początkowych wersji roboczych tego dokumentu i wymaga aktualizacji.

Nie chcemy wprowadzać w błąd mieszkańców Chełma, dlatego prosimy o usunięcie tych informacji. Serdecznie przepraszamy za zaistniałą sytuację. Ostateczny tekst komunikatu prześlemy Państwu w innym terminie.

Z szacunkiem
Wioletta Bielecka

Biuro Prasowe
Urzędu Miasta Chełm

Napisz komentarz
 • Zgodze sie Mazurkowa jest arogancka i to bardzo co podkresla na kazdym kroku.
  Zapomniala tez jak jest w zyciu gdy spada sie na dno.
  Jest tez jedynym kandydatem z Chelma, ktory ma realne szanse byc europarlamentarzysta moze nawet w wymiarze historycznym.
  Oczywiscie kazdy moze sobie wybrac inaczej np Kruk, Muche cz Hetmana.
  Ja trzymam kciuki za powodzenie Mazurkowej chociaż nie jestem chelmianinem z urodzenia.
  Powodzenia Pani Beato.

 • Zorro
  Ale zaszczyt mieć kogoś w Brukseli, a co niby Chełm zyska
  na tym? Sądzisz, że Mazurkowa, nawet jeśli,, wygra wybory
  do parlamentu europejskiego będzie miała coś do powiedzenia? Tyle co Cajmer o północy! Niczym się nie
  przysluzyla Chełmowi…. Wiedziała o wszystkim i nic nie
  robiła, była w zmowie z uprzednia władza…. Jest arogancka
  zapomniała jak to było jak pracowała w Woj. Urzędzie Pracy

 • Zorro,ale dowcip – mieć kogoś od nas w Brukseli,a po co?

 • Co do euro to miliony zainwestowane w propagande TVP robia swoje 😉
  Od kiedy Piotrowski wuautowal sam siebie nie mam nic przeciwko temu zeby wygrala Krukowa i lepiej Mazurkowa. Nawet jej udzielilem poparcia choc to nie moja bajka. Zawsze dobrze miec kogos stad w Brukseli 😉

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  REKLAMA