REKLAMA
Nagroda dla przyszłego pilota
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jakub Badera, student trzeciego roku mechaniki i budowy maszyn PWSZ w Chełmie, został nagrodzony przez linie lotnicze Enter Air. Nagrodą była sesja symulatorowa w centrum szkoleniowym Lufthansa Aviation Training w Berlinie.

Enter Air doceniły osiągnięcia studenta podczas tegorocznych Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostw Polski.  Firma była sponsorem czteroosobowej drużyny studentów PWSZ, która startowała w  46. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Juniorów oraz 60. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów. Jakub Badera uzyskał najlepszą lokatę spośród swoich kolegów z drużyny (5. miejsce w klasyfikacji juniorów i 16. miejsce w klasyfikacji seniorów). Stąd  dodatkowa nagroda ufundowana przez Enter Air.

Student wziął udział w sesji treningowej na samolocie Boeing 737-300. Miał okazję doświadczyć, jak wygląda lot i lądowanie samolotem komunikacyjnym. Oprócz procedur standardowego lotu, miał też okazję zmierzyć się z sytuacjami awaryjnymi, które mogą zdarzyć się podczas lotu. Były to m.in.: awaria silnika na rozbiegu i hamowanie awaryjne, awaria silnika po starcie, ewakuacja samolotu na pasie oraz podejście do lądowania w warunkach ograniczonej widoczności.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie przykłada dużą wagę, do tego, aby oferować możliwość kształcenia praktycznego. Zależy nam, aby studenci mieli możliwości zapoznania się z realiami pracy pilota i rozpoczęli zawodową karierę od razu po studiach. Współpraca z liniami lotniczymi Enter Air gwarantuje nam  taką możliwość. To duża szansa dla naszych studentów, którzy mogą zdobywać cenne doświadczenie i uczyć się od najlepszych – mówi profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Sesja treningowa w centrum szkoleniowym Lufthansa Aviation Training w Berlinie to jeden z efektów współpracy Enter Air z PWSZ w Chełmie.  Dzięki porozumieniu absolwenci chełmskiej uczelni mają szansę na zdobycie pracy na polskim rynku, w firmie o ugruntowanej i stabilnej pozycji. Linie lotnicze z kolei mają możliwość rekrutacji wykwalifikowanych i pełnych pasji młodych pilotów.

 

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Daria
  o 11:01

  Bardzo fajnie ze strony Enter Air. Latałam z nimi kilka razy i pilotami mogą się pochwalić, ogólnie cała kadra trzyma poziom

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Raport NIK. Przyszłość Chełma niepewna
  1 779
  Oficjalnie: Jakub Banaszek Prezydentem Chełma
  9 662
  Święto Niepodległej w Chełmie
  1 747
  W niedzielę Chełm wybiera
  3 242
  Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
  4 620
  REKLAMA