REKLAMA
Komu nagrodę KAJ-a?
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Tylko do 1 grudnia br. chełmski Urząd Miasta czekać będzie na propozycje nagród im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego (KAJ-a) za osiągnięcia w kulturze.

Nagroda KAJ-a została ustanowiona uchwałą Rady Miejskiej w lutym 2001 r. Fundatorem nagród jest samorząd Chełma. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: twórca kultury, animator kultury i mecenat.


REKLAMA

Laureatów nagrody wybiera Kapituła, spośród kandydatów zgłoszonych m.in. przez stowarzyszenia i związki twórcze, stowarzyszenia społeczno-kulturalne, instytucje kultury oraz samych twórców. Laureaci dwóch pierwszych kategorii otrzymują brązową statuetkę i nagrodę finansową; mecenas kultury otrzymuje tylko statuetkę.

Przypomnijmy, że rok temu laureatami nagrody zostali: Jan Uścimiak w kategorii twórczości literackiej i artystycznej, Wanda Jaroszczuk w kategorii animatora kultury oraz firma Kozak Spółka cywilna w kategorii mecenas kultury. Laureatami wcześniejszych edycji – w różnych kategoriach – byli m.in. Arkadiusz Sann, Ida Haendel, Jerzy Tuszewski, Bronisława Fastowiec, Barbara Waldowska (Basia Derlak), Krystyna Mart, a także Chór Ziemi Chełmskiej „Hejnał”, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej, Stowarzyszenie Twórcze „Pasja”, Automobilklub Chełmski.

Wnioski z kandydatami do nagrody należy składać do 1 grudnia br. w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Chełm. Szczegółowe informacje zawiera regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej UM. Bliższe informacje można również uzyskać w Wydziale Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Chełm, ul. Lubelska 63, pokój 17A, tel. 82 565 01 58.

***

Kazimierz Andrzej Jaworski, pseudonim literacki KAJ – patron nagrody – urodził się w Siedliszczu koło Chełma w 1897 r. Był wybitnym pedagogiem, prozaikiem, poetą, tłumaczem, redaktorem i wydawcą miesięcznika literackiego „Kamena”. KAJ niemal przez całe życie związany był z Ziemią Chełmską. Zmarł w 1973 r. w Lublinie.

 

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Minister Brudziński w Chełmie
738
Jest nowy skarbnik miasta
4 321
Trwa druga sesja Rady Miasta
1 191
Pierwsza sesja pełna niespodzianek
2 185
Mamy nowe władze miasta
2 440
REKLAMA