REKLAMA
Napęd na bursztyn
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 35 kg bursztynu ujawnili funkcjonariusze z Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku. Przemytnik ukrył go w przerobionym zbiorniku paliwa.

REKLAMA
Kontrola mercedesa wjeżdżającego do Polski z Ukrainy zakończyła się wykryciem 35,5 kg nieobrobionych brył bursztynu. Jantarowa kontrabanda ukryta była w przerobionym zbiorniku paliwa.
Podróżujący pojazdem – 58-letni obywatel Ukrainy – przyznał się do próby przemytu. Wyjaśnił, że kupił jantar w Odessie i chciał sprzedać na jednym z bazarów w Polsce.
Legalny przywóz bursztynu wiązałby się z koniecznością uiszczenia należności przywozowych, tj. podatku VAT i dokonania zgłoszenia celnego. Mężczyzna chciał tego uniknąć i podjął się próby przemytu. Teraz poniesie konsekwencje.
Przeciwko mężczyźnie wszczęto postępowanie karne skarbowe. Bursztyn i specjalnie przysposobiony pojazd zostały zajęte.


REKLAMA

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
50 975
NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
5 706
Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
4 504
Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
496
Prezydent podsumowuje swoje rządy
1 575
REKLAMA